Ak chcete dosiahnuť viac, naučte sa vypínať

Vďaka smartfónom, tabletom a laptopom je oveľa jednoduchšie stále niečo robiť. Ale to, že máme k dispozícii nástroje, ešte neznamená, že sa zmenil náš biorytmus. Na to, aby bol náš mozog schopný pracovať, potrebuje z času na čas vypnúť a venovať sa jednoducho snívaniu s otvorenými očami, alebo len pozeraniu z okna.

Pri prerábke firemnej stránky www.ibispartner.sk sme úplne zrušili Čitáreň, v ktorej okrem vybraných článkov z Manažéra bolo aj množstvo článkov, ktoré vyšli v našich niekdajších newsletteroch SuperTip a Prezentačné tipy. Keďže niektoré z nich obsahujú ešte aj dnes užitočné informácie a tipy, budeme ich každý piatok v tejto rubrike pravidelne zaraďovať do databázy starších článkov.

Dnešný článok je z blogu z 30. 9. 2015.

Stále prijímanie a spracovávanie informácií bez potrebných prestávok otupuje našu pozornosť. Výskumy ukazujú, že ak si za deň umožníme len sedieť a nechať myšlienky voľne plynúť (čo často vnímame ako “plytvanie časom”), zvyšuje sa tým naša kreativita a zlepšuje sa dlhodobé predvídanie.

Ak máme pred sebou problém, ktorý si vyžaduje nový, čerstvý pohľad na vec, oveľa skôr ho nájdeme, ak sa od problému odpútame a premýšľame chvíľku o niečom inom.

Takže ak nabudúce budete mať pocit, že vám myseľ začína ukĺzavať, tak si to umožnite. Nechoďte hneď kontrolovať maily alebo pozerať si obľúbené webové stránky. Miesto toho radšej prejdite k oknu a sledujte ľudí a autá, ako chodia okolo, prípadne zatvorte celkom oči a sústreďte sa len na zvuky. Alebo ak môžete, urobte si krátku prechádzku – a svoje “smartové” zariadenia radšej vôbec neberte so sebou.

 

 

 2,276 total views,  1 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.