Ako viesť iných, keď sa pravidlá sústavne menia

Po mesiacoch práce na diaľku a home officeov, zápasoch s potešeniami Zoomu a  Teams a udržiavaní tímu v dobrej a produktívnej nálade sú ešte stále manažéri vystavení tlaku urobiť to najlepšie pre seba, svoje tímy a celý podnik.

A aj po šiestich mesiacoch je neurčitosť ešte stále všadeprítomná. Len málo vecí je takých istých, že sa na nich dá stavať. Ešte aj dilema, či sa vrátiť späť do kancelárií alebo zostať doma, sa vyrieši asi ponad naše hlavy v druhej vlne COVID-19… Ale aj veľa iných vecí zostáva otáznych.

Budeme zálohovať dôležité operácie, alebo budeme robiť biznis “as usual”? Po starom? Znova zozbierame šíky do pôvodných štruktúr, alebo budeme robiť hlboké organizačné zmeny?

Tu je pár tipov, ako môže manažment fungovať dobre aj v časoch, kedy je všetko v ustavičnom pohybe:

Začnite sa sústreďovať na tie veci, ktoré skutočne dokážete kontrolovať

Kontrolujte to, čo dokážete. Znie to možno absurdne ľahtikársky, ale sústreďujte sa skutočne len na veci v rámci vašej kontroly a prestaňte sa trápiť nad tým, nad čím aj tak žiadnu kontrolu nemáte.

Ak nechcete, aby vás zmeny zastihli nepripravených, postupujte technikou všeobecných scenárov pre rôzne situácie a priebežne vyhodnocujte, či daná situácia nastáva alebo nie.

V jednoduchosti je sila; neprekomplikujte veci.

Využívajte svoju podpornú sieť. Všetci máme svoju sieť ľudí, o ktorých sa môžeme oprieť, keď nám je ťažko. Reaktivujte ju; pospomínajte si na tých, čo majú nohy pevne na zemi a pomenovávajú veci priamo, ale nezabúdajte ani na tých, ktorí vás dokážu zásobovať neštandardnými uhlami pohľadu.

Posilnite svoju hodnotu. Pripomeňte si, čo z toho, čo robíte, má skutočný dopad a vplyv na biznis. Neobmedzujte sa len na riadenie tímu, hoci v posledných mesiacoch ste pravdepodobne robili hlavne to. Nastal čas pripomenúť si vlastné projekty a plány do budúcnosti.

Buďte vzorom disciplíny a stanovovania priorít. Ukážte svojmu tímu, ako pomocou prioritizácie, fokusu a disciplíny dokáže robiť každodenné výrazné pokroky.

 2,797 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.