Pomôžte svojim pracovníkom vzájomne sa od seba učiť

dňa

Podniky každoročne strácajú obrovské peniaze tým, že sa pracovníci nedokážu učiť jeden od druhého a znova objavujú koleso, opakujú chyby, ktoré už urobil niekto iný pred nimi, alebo míňajú čas na prácne zhľadúvanie špecializovaných informácií.

Tu je zopár rád, ako im toto všetko ušetriť:

  • Vytvorte priestor, určený  pre sprostredkované učenie sa. Je to spoločný priestor, o ktorom pracovníci vedia, že slúži na zdieľanie a výmenu informácií a diskutovanie skúseností. Takýto priestor je základom pre zdieľanie poznatkov – vytvára preň rámec a súčasne ho podnecuje, lebo zo zdieľania poznatkov robí tému.
  • Propagujte a podporujte sprostredkované učenie sa. Lídri potrebujú povzbudzovať ľudí, aby sa delili o svoje skúsenosti často a ochotne. To im súčasne dáva právo vyhľadávať to, čo sa potrebujú naučiť, bez obavy z otravovania iných alebo z toho, že ich iní budú považovať za menej schopných.
  • Zasaďte zárodky sprostredkovaného učenia sa. Naplánujte na začiatok porád čas pre ľudí, aby porozprávali o svojich výzvach a spoločne riešili problémy. Prípadne naplánujte si “tímové raňajky” alebo občasné posedenie, kde sa môžu pracovníci voľne porozprávať.

 734 total views,  1 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.