Úspech nie je “šťastie”

“Život môže byť magický, ale nie je mágia… Potrebujete hodne driny a húževnatosti, aby ste zažili to, čomu neprajníci hovoria “šťastie”. Pamätajte si: úspech je istý spôsob správania. Nie je to niečo, čo MÁTE; je to niečo, čo STE. Musíte tým BYŤ, aby ste to VIDELI.” — Steve Maraboli

Pokiaľ veci zredukujeme len na “šťastie” alebo “smolu”, nikdy sa nebudeme venovať krokom, ktoré k nim viedli – a nikdy ich nebudeme vedieť zopakovať. Vždy zostanú len akousi náhodnou kombináciou priaznivých okolností a nášho momentálneho rozpoloženia.

Lenže… okolnosti môžeme len veľmi okrajovo ovplyvňovať, kým s tým správnym vnútorným nastavením dokážeme behať po svete po celý čas! A ktoré nastavenie je “to správne”? Také, ktoré nedelí situácie na “dôležité” a “nepodstatné” (pretože to, či niečo bolo alebo nebolo podstatné, sa dozvedáme vždy až ex post), ale na zjavné a potenciálne príležitosti.

A samozrejme, aby to nebolo celkom jednoduché, väčšie úspechy sa skrývajú nie v tých zjavných príležitostiach, ale v situáciách, ktoré sme svojou otvorenosťou a zvedavosťou dokázali na príležitosť premeniť. 🙂

 2,535 total views,  6 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.