5 dôvodov, pre ktoré sa nič v podniku nezmenilo

Vrcholoví manažéri sa často sťažujú, že napriek všetkým ich snahám sa v ich organizácii toho veľa nezmenilo. Tu je 5 dôvodov, pre ktoré zmeny nemajú úspech:

  • Máte v tíme ľudí, ktorí sa nechávajú niesť. Je to ako tandemový bicykel, kde len jeden zaberá do pedálov a druhý sa iba vezie. Zbavte sa prizeračov; nepotrebujete ich. Potrebujete tých, čo vedia zabrať.
  • Neinvestovali ste do firmy či ľudí. Z ľudí sa nestanú výborní manažéri osmózou. Tieto zručnosti treba budovať a sústavne posilňovať. Zainvestujte a čoskoro uvidíte zlepšenia.
  • Neviete delegovať. Nedokážete pohnúť firmou, ak ste večne utopení v operatíve. Na tú ste si predsa prijali ľudí, nie? Tak im ju prenechajte a uvidíte, koľko toho odrazu budete schopní urobiť.
  • Nemáte jasnú predstavu, kam smerujete. Je dobré každého pol roka si prehodnotiť, ako sa bizniz vyvíja, a urobiť prípadné korekcie.
  • Neakceptujete odporúčania. Zaplatíte múdrym ľuďom a žiadate od nich odporúčania, ale potom si poviete „u nás je to celkom inak“ a neurobíte nič z toho, čo vám radili. Je teda prekvapivé, že sa nič nezmenilo?

 3,374 total views,  2 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.