5 postrehov, ako funguje introvert

1. Introverti nie sú jednoducho „plachí“.

Ako „plachí“ sa označujú ľudia, ktorí sú tichí a v skupine skôr uzavretí. Pravda je taká, že introverti sú ľudia, ktorí svoju energiu berú zo samoty a keď sú medzi inými ľuďmi, tak ich to vyčerpáva. Ak ste introvert, neznamená to, že sa iných bojíte. Znamená to, že nevyhľadávate spoločnosť ľudí, ktorých dobre nepoznáte, pretože to „spoznávanie“ vás vyčerpáva.

2. Introverti nie sú „snobi“.

Pre introverta je nesmierne ťažké len tak začať konverzáciu s neznámym človekom alebo zapojiť sa do aktivity v skupine. Oveľa jednoduchšie pre nich je stáť mimo. To neznačí, že sa cítia nadradení – len že sa necítia dobre v spoločnosti mnohých ľudí.

3. Introverti milujú spoločnosť.

Keď sa nachádzajú v známom prostredí medzi priateľmi, ktorých už spoznali, dokážu byť introverti aj zábavní, hlasní a ukecaní. Ak sú v tej správnej skupinke, tak im to dokonca dodáva množstvo energie. Len čo však do skupinky príde cudzí človek, introvert sa znova stiahne.

4. Introverti závidia iným ľahkosť, s ktorou nadväzujú kontakty.

Pre introverta je už samotná predstava, že by mal ísť medzi neznámych ľudí a niečo na nich dosahovať, úplný horor. To však neznamená, že by si niekedy nepriali, aby také situácie zvládali.

5. Introverti sú obvykle veľmi premýšľaví a vedomí si svojho pôsobenia na iných.

Ak introvert sedí a je ticho, pravdepodobne nad niečím práve premýšľa. Niekedy je to práve to premýšľanie, ktoré ho obmedzuje v kontakte s inými. Berie situácie a seba v nich príliš vážne a nie je schopný uvoľniť sa a nekontrolovať.

Ak máte v tíme introvertov, netlačte na nich a neočakávajte, že budú rovnako komunikatívni ako ostatní. Dajte si pozor, aby ste boli priateľskí a predvídateľní a dávali im dostatok času na to, aby svoje reakcie najprv premysleli, než ich budú musieť zverejniť.

Podľa Rebeccy McKown.

 8,024 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.