6 príznakov, že vám vaša práca lezie z krku

Z času na čas neznášame svoju prácu všetci. Najskôr preto, že neradi skoro ráno vstávame, alebo nás jeduje, keď prídeme o víkend. Ale niektoré veci robia z dlhodobého hľadiska prácu neznesiteľnou – šéf z pekla, zlomyseľní kolegovia či bezútešnosť nemožnej kariéry. V týchto šiestich prípadoch sa treba začať obzerať po niečom novom:

  1. Zlé vedenie. Silný tím sa zakladá na dobrom líderstve. Ak však šéf nie je fér, kompetentný alebo je dokonca hrubý, začnú byť pracovníci apatickí. Ako sa hovorí: ľudia neopúšťajú prácu; opúšťajú nadriadeného.
  2. Drámy na pracovisku. Ak 40 hodín týždenne trávite s tými istými ľuďmi, buď ich milujete alebo nenávidíte. Oveľa častejšie platí to posledné. Klebetníci, donášači a zákeráci dokážu z práce urobiť peklo na zemi, hlavne ak vás zaťahujú do svojich osobných drám.
  3. Neistota. Pamätáte si, čo sa hovorí o myšiach opúšťajúcich potápajúcu sa loď? V práci je to to isté. Ak je vaša kariéra neistá, venujete svoju pozornosť skôr kariérnym náznakom ako práci – a dopúšťate sa chýb v jednom i druhom. A ak máte pocit, že vaša stolička neprežije najbližšie prepúšťanie, tiež nedávate svojich 100%.
  4. Neférové zaobchádzanie. Karma existuje vo vesmíre, ale pracoviskám sa vyhýba. Príliš často sa úplne prehliadajú nasadenie a usilovná práca a odmeny dostávajú tí, čo sú kamaráti so šéfom alebo ich všade vidno a počuť. Bez pozitívnej spätnej väzby aj ten najlepší pracovník časom otupie a stane sa cynickým.
  5. Nespokojnosť. Niekedy po bláznivom dni si možno prajete, aby ste dostávali peniaze len tak, za nič… Ale výskumy ukazujú, že to je to posledné, čo ľudia chcú. Nechcú byť platení za bezvýznamnú prácu; chcú, aby ich práca bola dôležitá, inak zostanú nespokojní a začnú sa navážať do každého a všetkého.
  6. Verejnosť. Ak pracujete v zákazníckom servise, máte svoj názor na verejnosť. Nie je to o tých ľuďoch, čo sú normálni a príjemní, ale o tom jednom zákazníkovi, ktorý si niekde prečítal, že „zákazník je pán“, a teraz to berie ako legitímny dôvod byť neslušný, agresívny a doskakovačný. Patria sem rodičia, ktorí dovoľujú svojim vrieskajúcim deťom demolovať obchod. A hocikto, kto hádže smeti a nedopalky cigariet na zem, pretože veď „to nie je moje“.

Ak začnete na svojom mieste zosilnene vnímať tieto veci, je načase začať sa obzerať po niečom novom.

 3,456 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.