Aby bol váš budúci tímbilding naozaj účinný…

Pri úspešnom tímbildingu mimo pracoviska si pracovníci vytvárajú nové spôsoby komunikácie a spolupráce. Ale veľa tímbildingových podujatí je neefektívnych a patrí skôr do kategórie “fun aktivity a podnikové opiáše”, pretože socializáciu uprednostňuje pred pracovným kontextom, čo môže byť niekedy na závadu. Ak si dvaja pracovníci potykali pri nohe stola, nemusia sa navzájom brať dostatočne vážne neskôr v práci.

Pri prerábke firemnej stránky www.ibispartner.sk sme úplne zrušili Čitáreň, v ktorej okrem vybraných článkov z Manažéra bolo aj množstvo článkov, ktoré vyšli v našich niekdajších newsletteroch SuperTip a Prezentačné tipy. Keďže niektoré z nich obsahujú ešte aj dnes užitočné informácie a tipy, budeme ich každý piatok v tejto rubrike pravidelne zaraďovať do databázy starších článkov.

Dnešný článok je z blogu z 15. januára 2016.

Ak chcete, aby vaše tímbildingy mali dlhodobý dopad, urobte nasledovné:

  • Dajte tímbildingu náplň, napr. 1. preskúmame náš minuloročný výkon a pozrieme sa na to, kde boli naše silné stránky a čo sme mohli spraviť lepšie; 2. prediskutujeme výzvy a príležitosti pre budúci rok; 3. vytvoríme si strategický plán do budúcnosti.
  • Nastavte základné pravidlá. Ľudia musia mať pocit, že sa môžu k veciam slobodne vyjadrovať, aj keby mali kritické pripomienky, ale súčasne potrebujú pocit, že ich nebude nikto osobne napádať a nebude im to neskôr vyhadzovať na oči.
  • Naplánujte aktivity, ktoré naozaj pomôžu tímu niečo zlepšiť. Napríklad spoločná príprava jedla môže viac posilniť pocit vzájomnej náväznosti a prepojenosti než zliezanie skaly pod dohľadom inštruktora.
  • Naplánujte hneď aj kontrolný míting, na ktorom sa po istej dobe budú skúmať dosiahnuté pokroky. Takto zabezpečíte, že sa ľudia skutočne sústredia na dosahovanie dohodnutých cieľov aj po návrate z tímbildingu.

Zdroj: Ben Dattner: How to Plan a Team Offsite That Actually Works

 3,023 total views,  2 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.