Ako nastúpiť novú kariéru?

Ľudia sa posúvajú ďalej po celý čas – niekedy chcú novú výzvu, nový typ práce alebo nový imidž medzi kolegami. Začať sa starať o to, ako vás v podniku vnímajú, môže podstatným spôsobom ovplyvniť vašu kariéru a priniesť vám prácu s vyšším uspokojením, kde budete viac vynikať.

Ale ak sa „predefinujete“, ako presvedčíte ostatných, aby váš nový imidž brali vážne?

  • Definujte svoj cieľ. Keď ho poznáte, začnite si hľadať vhodné tréningy, informácie alebo stáže, ktoré vás tým smerom posunú. Zistite, či váš podnik niečo podobné neposkytuje. A potom si vybudujte zručnosti potrebné pre váš nový cieľ.
  • Preskúmajte svoje klady a zápory a vyberte z nich tie, ktoré vám pomôžu na ceste k danému cieľu – hoci ich nemusíte mať vždy zaradené ako „klady“ alebo talenty, ktoré práve teraz používate pri práci.
  • Vytvorte si osobný príbeh. Naučte sa jasne komunikovať, ako vaša minulosť zapadá do súčasnosti, a keď hovoríte o svojom želateľnom cieli, hovorte o skúsenostiach, ktoré hovoria v jeho prospech, nie o vašich prianiach.
  • Rozšírte o sebe nový obraz medzi všetkých ľudí, s ktorými ste v styku. Zapojte sa do projektov, ktoré podčiarknu vašu novú orientáciu.
  • Ukážte, čo vo vás je. Využite internet na to, aby ste vytvárali a zdieľali nový obsah. Zapojte sa do profesných komunít v danej oblasti. Buďte konzistentný v svojich signáloch.

 1,192 total views,  1 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.