Ako ochrániť angažovaných pracovníkov pred neangažovanými?

Na pracovisku máte ľudí, ktorí prejavujú rôznu úroveň motivácie. Niektorí sú vysoko motivovaní, kým iní sú nemotivovaní alebo dokonca demotivovaní (teda takí, ktorí na svoj podnik frflú a sťahujú do demotivácie aj ostatných v svojom okolí). Otázka je, ako môžeme podporiť tých motivovaných a čo môžeme urobiť s tými nemotivovanými.

Nemá zmysel rozdeliť ľudí v podniku do dvoch skupín a ku každej pristupovať svojsky. Oveľa lepšiu úlohu nám urobí zásadná, dramatická zmena riadenia. Väčšina demotivovaných nechce zotrvať v svojej demotivácii, len potrebuje úpravu podmienok a chcú, aby ich ich nadriadený vnímal v pozitívnom svetle a umožnil im byť na seba hrdými. Takže úlohou nadriadeného je zistiť, ako by mohol podporiť hrdosť týchto ľudí na vlastné pracovné výsledky, a na základe toho nadefinovať nový spôsob prístupu. Výhodou je, že keď sa naši nemotivovaní pracovníci začnú „chytať“, motivácia tých motivovaných ešte viac vzrastie, pretože títo ľudia samostatne dokážu využiť zmenu v podmienkach na to, aby narástli. Potrebujú len jediné – vidieť, že ľudia sú odmeňovaní za nasadenie a to, čím a akou mierou prispievajú, a že sa zmenšujú šance, že sa niekto „zvezie“ len tak, popri nich.

 1,254 total views,  1 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.