Ako sa neprestať zlepšovať

Jedným z príznakov, že niekto bude mať vysokú výkonnosť, je aj jeho schopnosť rozvíjať sa a používať nové stratégie. Učenliví pracovníci dokážu opustiť zabehané praktiky, ktoré už nie sú funkčné, a nahradiť ich novými.

Pri prerábke firemnej stránky www.ibispartner.sk sme úplne zrušili Čitáreň, v ktorej okrem vybraných článkov z Manažéra bolo aj množstvo článkov, ktoré vyšli v našich niekdajších newsletteroch SuperTip a Prezentačné tipy. Keďže niektoré z nich obsahujú ešte aj dnes užitočné informácie a tipy, budeme ich každý piatok v tejto rubrike pravidelne zaraďovať do databázy starších článkov.

Dnešný článok je z niekdajšieho blogu z 15. júna 2016.

Ak chcete zvýšiť svoju schopnosť učiť sa nové, vyskúšajte nasledovné:

  • Inovujte. Hľadajte nové riešenia na problémy, ktoré už máte “ošetrené”. Stále a znova si klaďte otázku “čo by som mohol urobiť inak?”
  • Fokusujte. Keď máte pred sebou komplexný problém, snažte sa ho porovnať s minulými problémami, čo ste už vyriešili, a hľadajte použiteľné prístupy. Nereagujte okamžite; získavajte odstup, aby emócia opadla a nastúpilo rácio.
  • Zvažujte. Získajte mienku iných. Pýtajte sa, kde robíte chybu, čo by sa dalo urobiť inak.
  • Preberajte na seba isté riziko. Uchádzajte sa o úlohy, ktoré ležia mierne za hranicou toho, čo je dnes pre vás obvyklý výkon (tzv. stretch assignments, pri ktorých sa treba extra namáhať). Naučte sa znášať neistotu toho, či sa vám podarí dosiahnuť cieľ.
  • Neobhajujte sa a nevyviňujte sa. Ak urobíte chybu, priznajte si to. Pokiaľ sa vám podarí premeniť ju na poučenie, tak to nakoniec nebola chyba, ale lekcia. 🙂

 2,235 total views,  2 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.