Ako vylepšiť svoje prezentácie?

Myslite na svoju prezentáciu ako na javiskový útvar. Či už prezentujete pred manažmentom, alebo rozprávate vtipy na podnikovom večierku, rozprávanie príbehov je ten najlepší spôsob, ako upútať a udržať si pozornosť počúvajúcich.

Pri prerábke firemnej stránky www.ibispartner.sk sme úplne zrušili Čitáreň, v ktorej okrem vybraných článkov z Manažéra bolo aj množstvo článkov, ktoré vyšli v našich niekdajších newsletteroch SuperTip a Prezentačné tipy. Keďže niektoré z nich obsahujú ešte aj dnes užitočné informácie a tipy, budeme ich každý piatok v tejto rubrike pravidelne zaraďovať do databázy starších článkov.

Dnešný článok je z blogu z 2. 10. 2015.

Tu je niekoľko tipov, ktoré môžete zapracovať do svojej najbližšej prezentácie:

  • Urobte si “barovú skúšku”. Predstavte si, že ste v hlučnom bare a k dispozícii máte len servítky a to, čo na ne práve kreslíte. Ak to zvládnete v bare, zvládnete to hocikde.
  • Vzbuďte okamžite záujem. Prvá veta-dve určujú štýl, v akom sa ponesie vaša prezentácia. Nadviažte na niečo, čo ľudia už vedia, a dajte tomu netradičný uhol pohľadu, prípadne to poprite.
  • Zjednodušujte a preháňajte. Vaše publikum si dokáže zapamätať len niekoľko málo detailov, takže orežte svoju prezentáciu na to skutočne podstatné a to zdôraznite, vypichnite alebo nafúknite.
  • Vytvorte si silný finiš. Ľudia podvedome túžia po silných a jednoduchých riešeniach. Aby ste uzavreli celú prezentáciu, urobte na záver prepojenie so začiatkom.

 

 

 2,678 total views,  4 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.