Ako vyťažiť zo svojho tímu maximum

Aj keď sa to tvrdí, tímová práca nie je vždy ten najlepší spôsob, ako sa dopracovať k výsledku. Problémy s koordináciou, konkurenciou a motiváciou dokážu podkopať prácu at toho najlepšie zostavovaného a najúžasnejšie riadeného tímu… pokiaľ nepoužijete tieto tri triky, aby ste z tímu vyťažili maximum:

  • Určite si spochybňovača. Nie je nič nebezpečnejšie než „jednofarebnosť“ v myslení tímu. Požiadajte niekoho, aby hral úlohu večného spochybňovača, aby ste zabezpečili, že každá myšlienka je preskúmaná zo všetkých hľadísk skôr, než sa tím pustí do jej realizácie.
  • Vyhnite sa vysokému počtu ľudí v tíme. Tím by mal byť čo najmenší. Už veľkosť, kedy počet členov presahuje prsty oboch rúk, je problematický – začínajú sa tvoriť tábory a záujmové skupinky a do popredia sa dostáva ich vlastná agenda, nie výsledky. Najlepšie fungujú tímy do 9 ľudí.
  • Držte tím kompaktný. Nevymieňajte členov, pokiaľ to nie je nevyhnutne nutné. Stabilné tímy fungujú lepšie ako tímy, v ktorých dochádza k častým výmenám – vždy sa najprv tím potrebuje zžiť s novým členom a v tomto období jeho výkonnosť poklesáva, pretože pozornosť sa triešti medzi prácu a vzťahy.

 4,447 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.