Ako vytvoriť agilnú organizáciu?

Agilita umožňuje podnikom efektívnejšie konkurovať a dodávať rýchlejšie svoje produkty. V poslednej dobe, kedy sa organizácie snažia zvýšiť svoju schopnosť predvídať zmeny a účinne na ne reagovať, sa čoraz častejšie spomína vo vrcholovom manažmente.

Agilné organizácie majú tri črty:

  • rýchle rozhodovanie a realizácia rozhodnutí
  • kultúra vysokej výkonnosti
  • schopnosť mať prístup k tým správnym informáciám v tom správnom čase.

Nanešťastie nejde o bežné črty. Pomalé rozhodovanie, mentalita vnútropodnikových domínií, zadržiavanie alebo neposúvanie informácií a nesúlad medzi cieľmi podniku a cieľmi útvaru sú najčastejšie prekážky. Ak útvar HR chce podnietiť manažment a pracovníkov na to, aby sa posunuli smerom k agilite, potrebuje predovšetkým úzku spoluprácu a silnú podporu zo strany vrcholového manažmentu, ktorý dá organizácii štruktúru agilnosti skôr, než spustí proces premeny. Nástrojov na aktivizáciu pracovníkov je totiž mnoho a nie všetky spadajú do pôsobnosti HR. Dva z podstatných nástrojov však HR v rukách má: proces vzdelávaniaproces riadenia výkonnosti.

 4,694 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.