Ako zlepšiť svoje líderstvo?

  1. Prestaňte sa snažiť, aby vás ľudia obdivovali alebo mali radi. Viesť iných je džob, nie voľba Miss Obľúbená. Veľmi často si váš dobrý prístup nevšimnú a výsledky vezmú za samozrejmé. Naučte sa s tým žiť, alebo choďte do show-biznisu.
  2. Urobte priestor pre otvorenú komunikáciu. Keď sa pokúšate držať pracovníkov v tme a neistote, začnú byť až priveľmi kreatívni – najmä v časoch zmien. Vytvorte pre nich príležitosť vyjadriť názor a pýtať sa a zdieľajte s nimi informácie. Možno vám vždy neuveria, ale neskôr ocenia váš prístup.
  3. Ale nepreháňajte to so zdieľaním. Niektoré informácie, ktoré sú dôverné, musia dôvernými aj zostať – a to aj vtedy, keby vás vaši ľudia zbožňovali, ak im ich prezradíte… Stačí jeden priesak informácií a vaša dôveryhodnosť u všetkých je naveky stratená – od toho okamihu sa už nič nedozviete.
  4. Hľadajte synergie. Každý utekáme svojím špeciálnym smerom a často spolu už ani nehovoríme. Podriadení však rýchlo zistia, ak si ich nadriadení medzi sebou nevymieňajú informácie – a dokážu to veľmi účinne zneužiť. Navyše vzájomná koordinácie uľahčuje dosahovanie náročných cieľov.
  5. Obklopte sa pozitívnymi ľuďmi. Za dôverníkov si vyberajte ľudí, ktorí vám rozumejú, zdieľajú vaše hodnoty a nezačnú hneď poučovať, keď sa s nimi radíte.
  6. Vyzdvihnite ľudí tam, kde sa práve nachádzajú. Najlepšia rada pre hocijakého lídra. Vyzdvihnite ľudí v tej pozícii, kde práve sú (či už vedomostne alebo emocionálne) a rozvíjajte svoj rozhovor s nimi z tejto pozície – budú okamžite počúvať.

 3,308 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.