Mysli ráno, konaj v pondelok

Už vizionár a básnik William Blake koncom 18. storočia hovoril: „Mysli ráno, konaj poobede, jedz večer, spi v noci.“

O deviatej hodine dopoludnia má naše analytické myslenie špičku a naša krátkodobá pamäť je o 15% výkonnejšia. Ak máte rokovania medzi deviatou a dvanástou, budete si vedieť viac zapamätať. O desiatej býva človek v top forme a sivé mozgové bunky fungujú na plné obrátky. O jedenástej je vrchol výkonnosti, potom to začína klesať. Preto je doba medzi deviatou a dvanástou dobrá pre nové podnety, komplikované úvahy, hľadanie riešení a brilantnú organizáciu.

Potom prichádza obedňajší mínus. Je čas oddýchnuť si. Medzi treťou a štvrtou popoludní sa výkonnosť znova zvyšuje. Až do šiestej je vhodná doba na učenie, potom na záujmy. Okolo jedenástej večer treba ísť spať. Kto to však vydrží, dožije sa ďalšej výkonnostnej špičky okolo polnoci.

A ako je to s celým týždňom? V pondelok platí zákon cirkulácie: dávajte a berte. V utorok sa vedome rozhodujte a zvažujte dôsledky rozhodnutia. V stredu sa šetrite, dobre vám to padne. Vo štvrtok investujte do dôvery a splňte si želania, v piatok vyriešte všetky nejasnosti, v sobotu slúžte iným alebo sa venujte svojim talentom a v nedeľu je čas stať sa súčasťou prírody.

Zdroj: ManagerSeminare 24/96, s. 44-49

 

 

 2,487 total views,  2 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.