„Často najvýraznejšia zručnosť talent-manažéra je úplne nevedecká a ťažko pomenovateľná.“

Mike Prokopeak, riaditeľ redakcie časopisu Talent Management Magazine, sa v aprílovom čísle zaoberal tým, čo robí HR manažérov a talent-manažérov skutočne výkonnými:

V období vedeckého manažmentu, kde nás sústavne vyhodnocujú podľa rôznych kritérií opierajúcich sa o zozbierané údaje, jeden z najvýraznejších prívlastkov vysokej výkonnosti stále odoláva definovaniu. Len ťažko ho dokážete popísať, ale keď ho vidíte, okamžite viete, že to je ono.

Takí sú napríklad učitelia, ktorí majú to „isté čosi“, že nikdy nevypadnú zo svojej roly a jej prínosnosť kladú nad vlastný záujem. U talent-manažérov je to okrem expertízy v svojej oblasti a všetkých tých manažérskych zručností, ktoré im pomáhajú odvádzať vynikajúcu prácu, navyše ešte aj schopnosť vidieť problémy predovšetkým ako problémy biznisu a až potom ako náplň svojej HR agendy. Je to ich schopnosť nájsť korene biznis-problému nezávisle od toho, či ide o problém z oblasti ľudských zdrojov alebo nie, analyzovať ich a ponúknuť za svoju odbornosť vhodné riešenie.

 1,461 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.