Čo majú emócie spoločné s projektmi?

Zabíjajú vaše emócie vás i vaše projekty? Výskumy dokladajú, že keď nás niečo rozhodí, trvá nám približne 4 hodiny, než sa cez to prenesieme. A keď sme vystresovaní, naša schopnosť rozhodovať je neoptimálna, pretože mozog sa prepojil do módu boja o prežitie.

Projektový manažment je o oveľa viac veciach než len definovať rozsah projektu, naplánovať jeho priebeh a sledovať náklady. Oveľa väčšie ťažisko spočíva na vytváraní vzťahov, budovaní tímu, ovplyvňovaní a vyjednávaní – a to často v mnohovrstvovom a neprehľadnom prostredí.

Pokiaľ chcete ustáť v tlaku projektov, potrebujete na zlepšenie svojej schopnosti riešiť problémy a robiť rozhodnutia, ktoré potiahnu projekt smerom k cieľu, zvýšiť svoju emocionálnu inteligenciu. Potrebujete sa naučiť rozpoznávať, kedy sa vaši ľudia spamätávajú z emocionálnej „opice“ a potrebujete sa naučiť dostať ich z toho a zamerať ich znova na cieľ a spoluprácu s niekým, s kým by možno v bežnom živote na pivo nešli.

 

 5,750 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.