Fakty miesto ľudí: Súčasný manažér má veľkú slabinu

Špičkoví manažéri sú veľmi často vzdialení od myslenia a pocitov ľudí, ktorých riadia, ukazujú najnovšie štúdie, v ktorých manažéri sami hodnotili svoje postoje.

Len zriedkavo využívajú techniku „urobiť z postihnutých spoluúčastníkov“, a to hlavne vďaka tomu, že im chýba vysvetlenie pozadia a nepoznajú vhodné metódy. Nevedia presne, ako treba zoperatívniť, formulovať a kontrolovať ciele a ako pomôcť pracovníkom, aby vlastnými silami tieto ciele dosiahli.

Väčšina manažérov navyše len ťažko dokáže potlačiť vlastné skúsenosti a poznatky, a to hlavne vtedy, keď sa ocitnú v pozícii kouča. Takto miesto toho, aby otázkami viedli podriadených k vyššej samostatnosti, sami navrhujú riešenia problémov a oberajú pracovníkov o možnosť rozvoja.

Ešte dva veľké nedostatky možno vytýkať dnešným manažérom: malú sebadisciplínu, ktorá z nich nerobí vhodný vzor pre podriadených, a neschopnosť konštruktívne sa vysporiadať s konfliktmi.

 2,784 total views,  2 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.