Filozofia mravcov podľa Jima Rohna

Pri prerábke firemnej stránky www.ibispartner.sk sme úplne zrušili Čitáreň, v ktorej okrem vybraných článkov z Manažéra bolo aj množstvo článkov, ktoré vyšli v našich niekdajších newsletteroch SuperTip a Prezentačné tipy. Keďže niektoré z nich obsahujú ešte aj dnes užitočné informácie a tipy, budeme ich každý piatok v tejto rubrike pravidelne zaraďovať do databázy starších článkov.

Dnešný článok je zo SuperTipu 3/2001:

Jim Rohn píše: Roky som učil deti jednoduchú ale silnú teóriu – filozofiu mravcov. Myslím, že každý by mal študovať mravce. Majú totiž úžasnú štvorkrokovú filozofiu, ktorá začína týmto: mravce sa nikdy nevzdávajú. To je dobrá filozofiu. Pokiaľ majú niekam nasmerované a vy sa ich snažíte zastaviť, nájdu si inú cestičku. Budú nadliezať, podliezať, obchádzať – budú neustále hľadať inú cestu. Aká to šikovná filozofia – nikdy neprestať hľadať cestu, ktorá vás dovedie tam, kam máte prísť!

Po druhé, mravce myslia na zimu už počas celého leta. To je dôležitý prístup. Nemôžete byť totiž tak naivní, aby ste si mysleli, že leto bude trvať donekonečna. Takže mravce si hromadia zásoby jedla na zimu už uprostred leta. Staré príslovie hovorí: “Nestavaj si dom na letnom piesku.” Prečo by sme mali zaoberať touto radou? Pretože je dôležité byť realistom. Už v lete musíte myslieť na búrku a kým si užívate piesok a slnko mať na pamäti skaly pod sebou. Myslite dopredu.

Tretia časť mravčej filozofie je tom, že mravce myslia na leto počas celej zimy. Toto je veľmi dôležité. Počas zimy si mravce pripomínajú: “Toto nebude trvať dlho, už čoskoro sa z toho dostaneme.” A v prvý teplý deň sú okamžite vonku. Ak sa opäť ochladí, schovajú sa zas dovnútra ale opäť sa vrátia von akonáhle sa opäť oteplí. Nemôžu sa proste dočkať toho, aby vyšli von.

A toto je posledná časť mravčej filozofie: Koľko toho nazhromaždí mravec počas leta aby sa pripravil na zimu? Všetko, čo je len trochu možné. Aká to skvelá filozofia – “všetko, čo je len trochu možné” filozofia…

Fíha, toto je perfektný seminár, ktorého sa dá zúčastniť – mravčí seminár:

  • nikdy sa nevzdávať
  • pozerať dopredu
  • myslieť pozitívne
  • urobiť všetko, čo je vo vašich silách.

 

 1,619 total views,  1 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.