HR Gold 2011: trinásty ročník súťaže

HR Gold na TREND-konferencii

Trinásty ročník súťaže HR Gold aj v minulom roku vyvrcholil odovzdaním cien víťazom na TREND-konferencii Personálny manažment v októbri 2011. Odovzdávanie cien bolo zlatým klincom programu prvého dňa konferencie a do HR-dvorany slávy pribudli štyria ďalší víťazi tejto už tradičnej súťaže.

Ocenení si odniesli dobrý pocit uznania, krásnu symbolickú plastiku od sochárky Evy Fišerovej a samozrejme diplom organizátorov, ktorým sú Združenie pre riadenie a rozvoj ľudských zdrojov a vzdelávacia spoločnosť ibis partner Slovakia, s.r.o.

HR Gold vyhľadáva a oceňuje

Súťaž HR Gold má dve kategórie – Osobnosť roka a Projekt roka. V kategórii osobností personálneho manažmentu vyhľadávame mimoriadne osobnosti, ktorých výsledky, osobný prístup, líderské vedenie tímu, špecifické metódy práce a naštartované projekty môžu byť inšpirujúcim príkladom pre nasledovníkov.

V kategórii personálnych projektov vyhľadávame efektívne metódy, úspešné praktiky a postupy uplatnené v personálnom manažmente – také, ktoré priniesli mimoriadne výsledky HR-tímov a sú použiteľné aj v iných podnikoch a organizáciách.

Našim cieľom je prinášať inšpiráciu v prístupoch, metódach, nástrojoch a inováciách na poli personálneho manažmentu. Napĺňame tak zmysel ceny HR Gold – učíme sa od najlepších.

Súťažné návrhy 2011

Minulý rok sme získali spolu osem prihlášok súťažných návrhov. Išlo o naozaj široké spektrum tém súťažných projektov, od inovatívnych metód získavania nových pracovníkov, cez budovanie angažovanosti zamestnancov až po efektívne vzdelávacie projekty.

Šírka spektra návrhov je na jednej strane potešujúca, lebo je to príznakom nielen dobrého mena súťaže HR Gold, ale aj zvyšujúcej sa kvality a kreativity HR-manažérov a špecialistov a tiež signálom ochoty podeliť sa so svojimi úspechmi a skúsenosťami aj s ostatnými kolegami a tak naplniť poslanie súťaže.

Na druhej strane to kládlo vysoké nároky na odbornú porotu, pretože musela posudzovať projekty z rôznych oblastí a vybrať z nich tie najlepšie – ale to už je jej údel.

Odborná porota 2011

Každoročne sú v odbornej porote zastúpení víťazi súťaže z predchádzajúcich ročníkov – aby najlepších hodnotili tí najlepší.

Preto sme za predsedu poroty navrhli laureáta súťaže HR Gold z roku 2010 v kategórii osobností personálneho manažmentu, pána RNDr. Jozefa Ondáša, MBA. Ďalšími členmi boli Ing. Diana Legdanová, vedúca víťazného tímu HR Gold za rok 2007, Ing. Máriu Sutorčíková, vedúca víťazného tímu HR Gold za rok 2010, Pavel Uhrinčať zo spoločnosti HRman, s.r.o. a Doc. Ing. Ivan Burger, PhD zo vzdelávacej spoločnosti ibis partner Slovakia, s.r.o.

Po všetkých prezentáciách súťažných projektov a po diskusii zvažujúcej mnohé aspekty každého súťažného návrhu, porota „vydestilovala“ tri zaujímavé a najprínosnejšie projekty, ktoré predstavujú skutočné „Best Practices“ – príklady hodné nasledovania.

Porota to naozaj nemala ľahké, lebo kvalita projektov „hornej päťky“ bola vyrovnaná. K tomu mala zaujímavý postreh jedna členka poroty – že si veľmi váži svoje predošlé ocenenie HR Gold, keď teraz ako členka poroty vidí, s akou náročnosťou sa súťažné návrhy hodnotia.

Vyhlásenie víťazov ceny HR Gold

Vyvrcholením prvého dňa TREND-konferencie je už tradične vyhlasovanie víťazov ceny HR Gold a odovzdanie cien. Po krátkom úvode zo strany nás, organizátorov súťaže, si slovo vzal predseda poroty, ktorý víťazov vyhlásil a priblížil aj pohľad poroty na každý ocenený výsledok.

Do siene slávy ceny HR Gold sme tak v trinástom ročníku privítali:

Projekty sú oceňované bez poradia a tu sme ich uviedli v abecednom poradí mien vedúcich súťažných tímov. Fotozábery z odovzdávania sú na stránke ceny www.hrgold.sk v oddieli Laureáti.

Priamo pri vyhlasovaní výsledkov si každý súťažiaci vzal slovo, aby sa s účastníkmi konferencie podelil so svojimi pocitmi vo chvíli preberania ceny HR Gold.

Atmosféra pri odovzdávaní bola naozaj nadšená a prajná. Vytvorila sa atmosféra vzájomnosti, podpory a „držania palcov“ víťazom Ceny. Všetci sme precítili hrdosť na to, čo všetko možno dosiahnuť v našich podmienkach na poli personálneho manažmentu.

My dvaja ako organizátori súťaže radi konštatujeme, že cena HR Gold napĺňa to poslanie, ktoré sme si pred rokmi vytýčili – a dnes sa stala prestížnou cenou profesionálov v oblasti práce s ľuďmi.

Kedy uvidíme víťazov a čo sa od nich môžeme naučiť

Slávnostné vyhlásenie víťazov za rok 2011 je už za nami. Najbližšie sa s ocenenými uvidíme na Jarnom seminári HR Gold 2012, kde každý z nich dostane priestor na prezentáciu svojich výsledkov, postupov a metód, ktoré použili a bude tu samozrejme priestor na otázky, diskusie aj na osobné stretnutie s ocenenými.

Osobnosť personálneho manažmentu 2011, Martin Čambor, nám vyrozpráva svoje osobné videnie cesty k profesionálnej úspešnosti, ktorú si sám vyskúšal a pokračuje ňou ďalej.

Jana Bačková s kolektívom z IBM International Services Centre nám ukážu, ako rozšíriť spektrum prístupov a metód pri získavaní cenných zamestnancov. Pavol Cedzo s kolektívom z Whirlpool Slovakia nás budú inšpirovať svojimi postupmi pri rozvoji spôsobilostí ľudí a Ingrid Trenčanská s kolektívom nám poradia, ako si v podniku vybudovať vlastný školiaci potenciál pre oblasť manažérskych spôsobilostí.

Na Jarnom seminári máme ešte jednu ambíciu – aby nám Jela Hamajová s kolektívom z TRENS, a.s. prezradia, ako sa stať biznis-partnerom vedeniu spoločnosti cez podnikateľský prístup k hlavným výzvam personálneho úseku. Tento projekt ocenený v roku 2010 na Jarnom seminári ešte prezentovaný nebol pre ochorenie autorov a tak sa tešíme na najbližší termín…

Jarný seminár HR Gold 2012 bude prehliadkou víťazných praktík HR manažmentu a tiež dobrou príležitosťou naučiť sa z toho, čo iní skúsili, zrealizovali a dnes môžu reportovať o svojich výsledkoch.

Tešíme sa na spoločné stretnutie. Termín a miesto Jarného seminára Vám samozrejme dáme včas vedieť.

Anna Hudáková, Ivan Burger, HR Gold

 

 

 6,856 total views,  16 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.