Inšpiratívne prístupy pre všetkých na dosah: Víťazi národnej súťaže HR Gold 2014

Úspešný 16. ročník

Národná súťaž HR Gold každoročne oceňuje výnimočné výsledky v oblasti rozvoja a riadenia ľudských zdrojov, ktoré dokážu inšpirovať ostatných inovatívnosťou, efektívnymi praktikami, širokou replikovateľnosťou a predstavujú príťažlivé výzvy pre všetkých profesionálov z oblasti HR.

Od roku 1998, keď naše dve organizácie – HRcomm/Združenie pre riadenie a rozvoj ľudských zdrojov a ibis partner Slovakia – spoločne Cenu vyštartovali, je toto už šestnásty ročník súťaže a teší sa stále väčšej pozornosti. Napĺňame tak zmysel súťaže – prinášať pre celú HR komunitu inšpiráciu v inováciách, prístupoch, metódach a nástrojoch na poli personálneho manažmentu.

Súťažiaci

HR Gold má dve súťažné kategórie: Osobnosť roka a Personálne projekty roka.

V kategórii osobností personálneho manažmentu oceňujeme jeden víťazný návrh – osobnosť, u ktorej viacročné výsledky, osobné smerovanie, líderské vedenie tímu a iniciované projekty môžu byť inšpirujúcim príkladom pre všetkých nasledovníkov.

V kategórii personálnych projektov vyhľadávame efektívne metódy, úspešné praktiky a postupy uplatnené v personálnom manažmente – také, ktoré sú inovatívne, priniesli mimoriadne výsledky HR-tímov a sú široko použiteľné aj v iných podnikoch a organizáciách.

V tomto roku sme do súťaže dostali viacero návrhov na osobnosť roka a pätnásť súťažných návrhov na projekt roka – je to najviac v celej histórii Ceny! Spektrum projektov bolo veľmi široké – štyri projekty zamerané na získavanie, výber a stabilizáciu nových zamestnancov, tri projekty na spoluprácu podnikov so školami, tri projekty týkajúce sa odmeňovania a benefitov, tri projekty z oblasti starostlivosti o zdravie, bezpečnosť a sociálne aspekty, jeden projekt zameraný na podporu podnikovej kultúry a jeden projekt nového časopisu.

Odborná porota HR Gold 2014

Členovia odbornej poroty sú vyberaní tak, aby najlepších vyberali tí najlepší – predovšetkým víťazi z minulých ročníkov súťaže, ale aj skúsení odborníci z oblasti HR.

Predsedom odbornej poroty zvykne bývať víťaz HR Gold v kategórii osobností. Vlaňajší víťaz – Igor Vida, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tatra banky, a. s. – delegoval túto rolu na „svojho“ riaditeľa odboru ľudských zdrojov v Tatra banke, Branislava Vargica. Členmi odbornej poroty boli Jana Palenčárová, personálna manažérka Československej obchodnej banky, a. s., vedúca víťazného tímu HR Gold 2013 v kategórii projektov, Jaroslav Šutaj-Eštok zo spoločnosti BSH Drives and Pumps, s.r.o., vedúci víťazného tímu HR Gold 2013 v kategórii projektov, Andrej Winter zo spoločnosti Challengest, s.r.o., vedúci víťazného tímu HR Gold 2013 v kategórii projektov, Tatiana Orglerová, personálna riaditeľka pre východnú Európu, Knauf Insulation Trading Praha a členka predstavenstva HRcomm-ZRRĽZ, a Ivan Burger, konateľ a vedúci tréner spoločnosti ibis partner Slovakia, s.r.o., obaja za organizátorov súťaže HR Gold.

Víťazi HR Gold 2014

V kategórii Osobnosť personálneho manažmentu HR Gold za rok 2014 získala ocenenie Zdenka Junasová, HR senior-manažérka spoločnosti Embraco Slovakia, s.r.o. za viacročné profesionálne a úspešné vedenie HR úsekov viacerých spoločností pri dosahovaní podnikových cieľov prostredníctvom nástrojov personálneho manažmentu a za osobnú angažovanosť v HR komunite. Rozhovor s ňou nájdete na najbližších stránkach.

V kategórii personálnych projektov HR Gold 2014 zvíťazili:

Dana Miňová a kolektív zo spoločnosti Svet zdravia, a. s. za projekt „Revolúcia alebo evolúcia? Ako sa to dá aj v zdravotníctve: Riadenie výkonnosti“, za komplexný prístup k riadeniu zmien v rezorte zdravotníctva v oblasti riadenia výkonnosti prostredníctvom systémovo nasadených HR nástrojov.

Janka Steckerová a kolektív zo Slovenskej sporiteľne, a. s. za projekt „Nákazlivá ľudskosť alebo ako sa dá meniť firemná kultúra“, za súbor aktivít HR úseku zameraných na zvýšenie angažovanosti zamestnancov v podmienkach veľkej organizácie, so širokou a spontánnou účasťou zamestnancov.

Stanislava Valientová-Psotová a kolektív zo spoločnosti Johnson Controls International, s.r.o. za projekt „Student Summer Internship – Letná študentská stáž“, za špecifický spôsob vytvárania emocionálnej väzby novoprijatých zamestnancov na zamestnávateľskú organizáciu v podmienkach technologicky orientovaného podniku.

Porota ocenila však aj viaceré ďalšie súťažné návrhy, ktoré sa síce do nekompromisného počtu troch „top“ miest nezmestili, ale mali naozaj výbornú profesnú úroveň a dosiahli zaujímavé výsledky. Takže sa môžeme tešiť, že budúci ročník súťaže bude rovnako obsažný a prínosný!

Odovzdanie cien HR Gold 2014

Víťazi Ceny boli vyhlásení na septembrovej TREND-konferencii Personálny manažment 2014 a do HR-dvorany slávy tak pribudli štyri ďalšie ocenenia. Víťazi si odniesli pocit hodnoty svojej práce, veľmi peknú symbolickú plastiku od akademickej sochárky Evy Fišerovej a, samozrejme, diplom od nás, organizátorov súťaže.

Kedy uvidíme víťazov a čo od nich môžeme získať?

Cenu HR Gold organizujeme so zámerom, aby sme sprostredkovali inšpiratívne vzory všetkým, ktorí majú ambíciu učiť sa od najlepších a využiť ich efektívne prístupy a cenné skúsenosti vo vlastnej praxi.

Preto každoročne organizujeme Jarný seminár HR Gold „Inšpirácie od najlepších“, kde víťazi Ceny dostanú priestor na prezentáciu svojich výsledkov, postupov a metód, ktoré použili.

Tešíme sa na spoločné stretnutie na Jarnom seminári HR Gold 2015, na ktorý vás pozveme začiatkom budúceho roka. Ocenení nám odprezentujú nielen svoje výsledky, ale hlavne „ako na to“ – a pre všetkých bude priestor na otázky, diskusie, aj na osobné stretnutie s ocenenými.

Branislav Vargic, prezident HRcomm-Združenia pre riadenie a rozvoj ľudských zdrojov
a
Ivan Burger, vzdelávacia spoločnosť ibis partner Slovakia, s.r.o.

 

 

 6,570 total views,  10 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.