Je líder pripravený aj na globálne nasadenie?

To, že je niekto vysokopotenciálový pracovník v svojom materskom závode, ešte nie je zárukou, že to zvládne aj vo väčšom meradle a v inom prostredí. Ak teda chcete spomedzi svojich talentovaných ľudí vybrať niekoho na zahraničnú misiu alebo do kontaktu s rôznymi kultúrami, preverte si, či má nasledovné vnútorné nastavenie:

  • Je intelektuálne zdatný? Sem patrí schopnosť porozumieť, ako funguje biznis na globálnej úrovni. Zahŕňa to veľmi dobré pochopenie celosvetových prepojení vo vlastnom odvetví a schopnosť pracovať s niekoľkými scenármi vývoja situácie súčasne.
  • Je psychicky stabilný? Potrebuje byť otvorený rôznorodosti a nielen ju akceptovať, ale v nej potrebuje vidieť jej inovatívnu silu. Musí byť ochotný dať sa na dobrodružstvo, potrebuje byť podnikavý a potrebuje mať dostatočnú sebaistotu, aby uspel v kultúre odlišnej od tej, z ktorej vyšiel.
  • Je sociálne prispôsobivý? Pre jeho úspech bude kritické vytvárať produktívne a trvanlivé vzťahy s ľuďmi zo všetkých možných kútov sveta. Na to ale potrebuje mať interkulturálnu empatiu a silné diplomatické schopnosti.

 3,380 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.