Každý z nás má svoju hodnotu

Dnešný motivačný citát je z Facebooku bez uvedenia zdroja (a zrejme hodne starého dáta):

Jeden známy rečník zahájil svoju prednášku tým, že zdvihol do vzduchu 1000 korunovú bankovku a spýtal sa:

“Kto by chcel túto 1000-korunovú bankovku?”  Ruky sa začali dvíhať.

Rečník pokračoval: “Túto bankovku dám jednému z vás – ale najprv mi dovoľte, aby som urobil toto.” Začal bankovku krčiť.  Potom sa opýtal: ” Kto ju ešte stále chce? “

Ruky boli znovu vo vzduchu.

“Dobre, a čo ak urobím toto?”  Hodil bankovku na zem a začal po nej šliapať. Potom ju opäť zodvihol, pokrčenú a pošliapanú.  “Kto ju po tomto všetkom stále chce?”

Ruky znovu vyleteli hore.

Na to rečník povedal: “Priatelia moji, naučili ste sa veľmi cennú lekciu. Bez ohľadu na to, čo som s tou bankovkou urobil, naďalej ju chcete, pretože to nezmenšilo jej hodnotu. Ešte stále má cenu 1000 korún. Aj my sme v živote mnohokrát krčení rôznymi situáciami, hodení na zem a zadupaní rozhodnutiami, ktoré sme urobili, a okolnosťami, ktoré nás stretli.  Cítime sa ako keby sme boli bezcenní. Ale bez ohľadu na to, čo sa stalo alebo čo sa stane, nikdy nestratíme svoju hodnotu.  Ušpinení alebo čistí, pokrčení alebo rovní, stále sme nedoceniteľní pre tých, ktorí nás milujú. Cena našich životov nie je závislá od toho, čo robíme, koho poznáme alebo koľko zarábame, ale KTO SME a koľko ľudí nás má naozaj rado. Potom nikdy nestratíme svoju hodnotu. Každý z vás je jedinečný, nikdy na to nezabudnite…”

Nezabudnite na to, keď pôjdete domov po dlhom a nie vždy pozitívnom pracovnom dni… Vždy máte svoju hodnotu. Aj vtedy, keď sa tak momentálne necítite.

 1,307 total views,  1 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.