Keď ľuďom chýba motivácia…

Keď sa človek nesnaží preskúmať svoje vlastné limity, nerozvíja sa. Žije si svoj život v zóne komfortu, ktorú preňho vytvorili vyjadrenia a predpoklady iných o tom, čo dokáže a čo je preňho “dobré”.

Ale pokiaľ si netrúfnete spochybniť tieto hranice a vyskúšať, čo skutočne dokážete, nezažijete pocit dokonalého naplnenia, pocit vlastnej hodnoty – “riskol som zlyhanie, skúsil som to a zvládol som to”.

Presne tento istý pocit majú aj vaši podriadení. Niekedy je príjemné a bezpečné držať sa svojich preddefinovaných “chlievikov”, nemusieť sa namáhať a hlavne nemusieť zapájať rozum – ale presne takých ľudí nepotrebujete: nesamostatných, pasívnych, neochotných preberať zodpovednosť…

Pri prerábke firemnej stránky www.ibispartner.sk sme úplne zrušili Čitáreň, v ktorej okrem vybraných článkov z Manažéra bolo aj množstvo článkov, ktoré vyšli v našich niekdajších newsletteroch SuperTip a Prezentačné tipy. Keďže niektoré z nich obsahujú ešte aj dnes užitočné informácie a tipy, budeme ich každý piatok v tejto rubrike pravidelne zaraďovať do databázy starších článkov.

Dnešný článok je z niekdajšieho blogu z 18. mája 2016.

Lepšie je zistiť si, aké túžby vašich podriadených ženú vpred, čo ešte nemajú naplnené a či je možné to nejako využiť v práci. Potrebujete ich pozorovať, či im niečo nejde lepšie – a v tomto rozmere ich rozvíjať. Choďte však pomaly, sériou postupných krokov, aby hneď prvý zážitok nebol neúspech, pretože menej odolných jedincov neúspech na dlhú dobu odradí od nových pokusov.

Noste do tímu často rôzne drobné, netradičné úlohy a pozerajte sa, kto sa ich chopí prvý a kto sa ich zhostí najlepšie.

A ak neviete, čo by vašim ľuďom vyhovovalo najviac, noste do tímu často rôzne drobné, netradičné úlohy a pozerajte sa, kto sa ich chopí prvý a kto sa ich zhostí najlepšie. Stavajte ich pred nové a nové situácie a na drobných novostiach ich učte, že zlyhanie nie je koniec sveta, pokiaľ sa z neho dokážu poučiť. Vaši pracovníci sa stanú samostatnejší, budú ochotnejšie robiť rozhodnutia a začnú preberať zodpovednosť v oblastiach, ktoré využívajú ich potenciál a prinášajú im pocit vlastnej hodnoty.

 2,367 total views,  1 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.