Komplexný obsah a výborná atmosféra: kurz Rozvoj a riadenie ľudských zdrojov

dňa

V júni skončil najnovší beh kurzu Rozvoj a riadenie ľudských zdrojov.

Od roku 1996 každoročne otvárame aspoň jeden beh kurzu Rozvoj a riadenie ľudských zdrojov (interne si ho nazývame RoRia 😉 , niekdajší názov Špecialista pre rozvoj ľudských zdrojov). Obvykle ho otvárame v období október až máj nasledujúceho roka, ale minulý rok “vesmírna konštelácia” zapríčinila, že sme ho otvorili až v novembri – a preto sme končili až 18. júna prezentáciami a diskusiami záverečných prác.

Každý rok, keď kurz uzavrieme, píšeme o ňom v Manažéri. Každý rok popisujeme jeho obsah i štruktúru. Ale keďže je Manažér už dnes elektronický a umožňuje odkazy na iné stránky, sústredíme sa viac na účastníkov a to, ako vnímali kurz oni. Podrobnejší opis kurzu nájdete tu a jeho obsah nájdete tu.

Tak predovšetkým – účastníci

Počet účastníkov nám kolíše kurz od kurzu. Úplne prvý kurz začínal ako pilotný projekt s tromi účastníkmi, neskôr sme mali skupiny maximálne 18 účastníkov, ale už sme mali aj roky, kedy bolo záujemcov toľko, že sme zbiehali dva kurzy paralelne. V posledných rokoch sú skupiny menšie, tak 7 – 13 ľudí. V kurze 2018-2019 to bolo 8 ľudí z  podnikov z celého Slovenska.

Prečo sa účastníci hlásia do kurzu?

Stanislavu Chlapíkovú, manažérku ľudských zdrojov z VACUUMSCHMELZE s.r.o., zaujali témy kurzu. “Kurz je prierezom tém z HR,” hovorí. 

Alena Podolcová, HR Department Manager z Mondi SCP a. s. do kurzu išla preto, aby  získala ešte lepší prehľad o procesoch riadenia ľudských zdrojov. Miroslava Ligová, personalistka z VM Building Solutions Slovensko s.r.o., mala inú situáciu: “V HR oblasti som samouk, neovládam všetky témy, ktoré sa dotýkajú tejto sféry. Chcela som zmeniť tento stav a zvýšiť svoj prínos v našej firme. Kurz mi priniesol široký obraz v HR oblasti a taktiež som na ňom stretla skvelé HR-istky, ktoré ma naviedli na množstvo dobrých nápadov v HR oblasti v našej spoločnosti.”

Stanislave Bartovičovej, personálnej špecialistke z KINEX BEARINGS, a. s., kurz odporúčali kolegyne, ktoré sa zúčastnili predchádzajúcich kurzov a boli z nich nadšené. Pre jej kolegyňu Annu Dadajovú, taktiež personálnu špecialistku z KINEX BEARINGS, a. s., predstavoval kurz možnosť rozšíriť si poznatky na súčasnej pozícii personalistu. Monika Danišovičová, HR Officer v COAVIS Slovakia s.r.o., tiež dostala odporúčanie pre tento kurz od kolegyne z inej spoločnosti. A aj Martina Pavlovová, HR Business Partner z Freudenberg Filtration Technologies Slovensko, s.r.o., dostala na kurz dobré referencie od kolegov, ktorí sa už kurzu zúčastnili. “Pre mňa kurz znamenal lepšie pochopenie prepojenia teórie a praxe a brala som ho ako súčasť svojho osobného rastu,” dodáva.

Ako kurz vnímajú?

Stanka Chlapíková mala problém vybrať, čo ju oslovilo najviac: “Moje očakávania boli splnené. Témy boli koncipované komplexne – účastník dostáva informácie z celej oblasti HR, a je len na ňom, čo si vyberie. Veľkým prínosom bola určite aj prítomnosť rôznych účastníkov a tým pádom aj rôznorodé príklady z praxe. Kurz hodnotím veľmi pozitívne.”

Anku Dadajovú najviac zaujalo podávanie tém lektormi. “Ich podanie nás priamo zapájalo do konkrétnej problematiky. A pozitívne hodnotím aj príjemnú atmosféru počas celého kurzu. Kurz nám dal ucelený obraz, ako by mali HR procesy fungovať.”

Ak by sa Stanka Bartovičová mala opäť rozhodnúť, či by do toho išla znova, odpoveď by bola: “Jednoznačne áno. Každému, kto váha, či sa kurzu zúčastniť, odporúčam ÁNO. Okrem nových poznatkov získate aj nové kontakty ohľadne HR, kde si môžete vymieňať názory a poznatky. Na kurze  ma zaujalo vždy odborné podanie každej témy a aj to, že boli lekcie vždy logické a dobre podávané. Atmosféra každého seminára bola naozaj skvelá a uvoľnená; nikdy som sa nenudila.”

Monika Danišovičová už v súčasnej dobe aktívne využíva poznatky z kurzu. “Najviac sa mi páči komplexnosť informácií z riadenia ľudských zdrojov, ich prepojenie a praktické využitie, diskusia pri každej problematike a argumentácia. Kurz hodnotím ako veľký prínos informácií prepojený so skúsenosťami či už lektorov alebo účastníkov a určite ho budem odporúčať ďalším kolegom.”

Alenku Podolcovú zaujali predovšetkým metodológia DISC, riešenie konfliktov a téma vzdelávania. “Veľmi prínosný kurz, prierez všetkými procesmi riadenia ľudských zdrojov. Odporúčam. Výborný, obohacujúci, podnetný.”

Martinka Pavlovová hovorí, že kurz veľmi dobre naplnil jej očakávania. “Bol pre mňa veľkým prínosom. Ukázal mi prepojenia jednotlivých oblastí z praktickej i teoretickej stránky. Rozhodne ho odporúčam pre všetkých, ktorí chcú na sebe pracovať, vzdelávať sa a hľadať nové výzvy či zlepšenia. ĎAKUJEM!”

🙂 Nuž, aj my ďakujeme – za veselú, dychtivú atmosféru, za rôzne pohľady na veci, za podelenie sa so skupinou o najlepšie praktiky a skúsenosti i za spoločné hľadanie riešení, ktoré HR manažérom a ich firmám prinesú čo najväčší úžitok, ako to dokazovali záverečné projekty, spracované so srdcom i rozumom a veľkou dávkou podnikateľského videnia!

A ak ste teraz “dostali slinku” a tiež by ste seba alebo kolegov chceli prihlásiť na najbližší kurz, ktorý otvoríme znova v októbri 2019, tak predbežnú prihlášku nájdete tu.

A tým sa lúčime s kurzom 2018-2019 a tešíme sa na kurz 2019-2020! 🙂

 2,241 total views,  1 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.