Kríza identity – čím prechádzajú dvadsiatnici?

O svoje pracovné skúsenosti s mladými dvadsiatnikmi a tridsatnikmi sa podelila v tomto krátkom článku autorka projektu Expert na život Stanislava Sorgerová. Je akreditovanou koučkou, zaoberá sa prácou s ľuďmi na korporátnej pôde i v súkromnej spoločnosti. Jej kroky z pozície firemného mentora a neskôr šéfky vzdelávania a ľudských zdrojov ju viedli k štúdiu psychológie a neurolingvistického programovania.

„Napriek zapožičaným egám, naši mladí majú strach. Nahovárať im, aby cestovali, užívali si život, slobodu a na všetko ostatné majú čas je alibizmus. Pretože roky medzi 20tkou a 30tkou sú dôležité priam tie najdôležitejšie! Z istej štúdie vedci zistili, že okolo 80% najvýznamnejších životných udalostí sa odohráva, keď máme okolo 35 rokov (zvyšovanie platu – dve tretiny nárastu sa udejú práve počas prvých desiatich rokov kariéry), vyše polovica z nás sa do tridsiatky vydá či ožení, chodí alebo žije s budúcim partnerom. Aj kríza stredného veku je len dôsledok zistenia, že zatiaľ čo sme sa usilovali, aby sme o nič neprišli, riskujeme, že prídeme o najdôležitejšie veci. To znamená, že 30tnici v podstate len pokračujú v smere, ktorým sa vybrali, keď boli 20tnici alebo naprávajú len to čo sa im nepodarilo“, hovorí Stanislava.

Viac informácií o svete dvadsiatnikov ich očami, o dôležitých črtách, ktoré formujú život medzi 20. a 30. rokom a v neposlednom rade o dvadsiatnikoch z pohľadu zamestnávateľa bude prednášať Stanislava Sorgerová už 12. septembra v Bratislave, na 11. ročníku medzinárodnej konferencie New Visions in HR 2018. Najaktuálnejšie informácie o programe a vstupenkách nájdete na www.newvisioninhr2018.sk

Zdroj pre text a foto: In Form Slovakia

 1,496 total views,  1 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.