Manažér 83 (4/2016)

Decembrové číslo Manažéra má viacero článkov k téme spokojnosti v práci, vhodného pracovného prostredia a budovania pracovnej kultúry. Hovorí o tom, ako riadiaci pracovníci dosahujú a vynikajú, ako motivujú ostatných k nasledovaniu, Ivan Košalko začína novú rubriku Od talentov k silným stránkam, pozeráme sa bližšie na to, ako prebiehala centralizácia HR činností v Disney Corp., ako dosiahnuť, aby hodnotenie výkonnosti fungovalo, čo sú slabé stránky odmeňovania výkonnosti a ako na ne a predstavujeme nový inšpiratívny vzor – Petra Štefánika z Continental Matador Rubber, s.r.o.

Slovo na úvod

Milí čitatelia,

v aktuálnom zošite Manažéra nájdete hneď niekoľko inovácií.

Jednak sme už v posledných číslach spomínali, že minulý rok bol posledný ročník súťaže HR Gold. Obvykle sme v decembrovom zošite prinášali rozhovor s Osobnosťou roka v každom ročníku súťaže. Keďže tohto roku súťaž už neprebehla, rubriku HR Gold budete hľadať márne – ale nie inšpirácie, ktoré prinášala! Jej formát spoločných otázok sme preniesli do rubriky Vzory, ktoré inšpirujú, a budeme vám postupne predstavovať zaujímavé osobnosti, ktoré pôsobia v oblasti HR, osobného rozvoja a manažmentu na Slovensku. V tomto zošite predstavujeme Petra Štefánika z Continental Matador Rubber, s.r.o. a jeho skúsenosti z medzinárodného pôsobenia v oblasti HR.

V minulom zošite skončila aj pravidelná rubrika Ivana Košalka Ako tvoriť hodnotu a od tohto zošita štartuje jeho nová rubrika, Od talentov k silným stránkam, kde bude z pohľadu kouča komentovať osobný rozvoj a rozvoj podriadených.

Takisto sa späť vrátila rubrika Líderstvo so všeobecnými manažérskymi témami, na ktorú nadväzujú už zabehané rubriky Vedieme k výkonnosti, Motivujeme, inšpirujeme a presviedčame, Dosahujeme a Zlepšujeme. V budúcom roku prevezme rubriku Líderstvo motivačný spíker a kouč Owen Fernandes.

Osvedčená rubrika Kena Moora HR inšpirátor a jeho pohľad na oblasť HR pokračuje aj do budúceho roku. Rovnako pokračujú rubriky Z praxe s riešeniami v HR oblasti a Pod lupou s podrobnejšími informáciami k špecifickým témam a s prípadovými štúdiami (v aktuálnom čísle Disney Corp.).

Verím, že takto štruktúrovaný Manažér bude pre vás aj naďalej obohatením. Pokiaľ by ste si priali mať v ňom aj iné informácie, dajte nám vedieť – mailová adresa redakcie je v oranžovom stĺpci Impressum vľavo.

A keďže tento zošit je súčasne posledné číslo v tomto roku, prajem vám v mene prispievateľov a tímu ibis partner Slovakia veľa pracovných a osobných úspechov a zaujímavé príležitosti do roku 2017!

redakcia Manažéra
ibis partner Slovakia

Z obsahu:

Kaleidoskop:
Po štyridsiatke? Mali by ste pracovať maximálne 3 dni týždenne, tvrdia experti!
Aj strava sa podieľa na pracovnej spokojnosti
Prečo neopustíte prácu, ktorú neznášate
6 príznakov, že vám vaša práca lezie z krku
Keď sa stratégia mení na zdieľanú fantáziu

Hovorí sa o tom:
Sú top-manažéri preplácaní a prechválení?

Vzory, ktoré inšpirujú:

Peter Štefánik: Čo prinášate, to dostávate aj naspäť

Peter Štefánik rozpráva o svojej kariére, lekciách, ktoré sa naučil, a hodnotách, ktoré mu pomáhajú k úspešnosti.

Líderstvo:
Taktiky, ktoré pomáhajú riadiacim pracovníkom dosahovať & vynikať

Ani v biznise nie sú všetci vysokovýkonní riadiaci pracovníci charizmatickí lídri.

Od talentov k silným stránkam:
Sústreďte sa na to, čo je dobré, a vyriešite všetky problémy

Jedna z kriticky dôležitých oblastí, na ktoré sa musia organizácie zamerať pri dosahovaní spokojnosti.

Vedieme k výkonnosti:
5 otázok pre hodnotiace rozhovory. Kľúčom je poctivá príprava!

Motivujeme, inšpirujeme a ovplyvňujeme:
Prečo by sa ľudia mali hrnúť nadšene do niečoho, čo vediete?

Dosahujeme ciele:
Fungujú triky pre lepšiu produktivitu?

Zlepšujeme:
Budujeme na pracovisku vhodnú kultúru

HR inšpirátor:
Ako dosiahnuť, aby hodnotenie výkonnosti fungovalo?

Na výročné hodnotiace rozhovory reagujú manažéri a ich podriadení pozitívne i negatívne.

Z praxe:
Slabé stránky odmeňovania výkonnosti a ako na ne. Štyri neobíditeľné požiadavky pri odmeňovaní výkonnosti

Pri zavádzaní systémov odmeňovania výkonnosti sa priebežne stretávame s viacerými opakovanými problémami, ktoré sú možno nepríjemné, avšak riešiteľné a dá sa im pri uvážlivom postupe predísť.

Pod lupou:
Centralizácia HR činností: Prípadová štúdia korporácie Walt Disney Co.

Kedysi využívala korporácia Disney decentralizovanú štruktúru manažmentu talentov, ktorá však často spôsobovala problémy pri plánovaných expanziách.
Dnes už je to celkom inak.

Čo Vás zaujalo:
Marek Hrušovský: Vieš, koľko tam zarobíš?

Kútik pre osobnosť:
Znaky toho, že máte do činenia s emocionálnym manipulátorom

Všetci sme sa už stretli s tým, že nás niekto emocionálne manipuloval, takže ten pocit dôverne poznáme. Emocionálna manipulácia dokáže byť extrémne účinná – a preto po nej tak často siahajú ľudia bez škrupulí.

Impressum:
Manažér.
Štvrťročník pre rozvoj riadiacich pracovníkov. Ročník dvadsiaty prvý. Zošit 83. Dátum vydania: december 2016. Uzávierka čísla: 15. 11. 2016.

ISSN 1335-1729, EV 614/08.

Vydáva: ibis partner Slovakia s.r.o. (IČO 36 784 893), http://www.ibispartner.sk.

Redakcia: Helena Reháková. Adresa redakcie: ibis partner Slovakia s.r.o., Bradáčova 7, 851 02 Bratislava, tel.: (02) 6453 7531, e-mail: manazer@ibispartner.sk.

Inzercia/propagácia/ponuky spolupráce: Ivan Burger, e-mail: trening@ibispartner.sk.

Cena prístupu do databázy článkov (vrátane starších zošitov) je na pol roka 15,- € a každý ďalší polrok pri predĺžení len 10,- €; ročné predplatné (“členstvo”) je 25,- €. Oboje možno aktivovať tu alebo cez ikony vpravo na stránke. Záujemci (aj bez členstva) si môžu aktivovať aj newsletter, ktorý bude priebežne prinášať oznamy o práve zverejnených článkoch.

Rukopisy neprešli jazykovou kontrolou. Za príspevok zodpovedá autor. Články označené logom firmy sú platená reklama.

Uzávierka najbližšieho čísla: 20. 1. 2017.

Zdroje použité v tomto čísle: INSEAD Knowledge, Leadership Excellence Essentials, LinkedIn, Talent Management Magazine, Harvard Business Review, eatliveglow.com.

 4,368 total views,  8 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.