Manažér 87 (4/2017)

Posledný tlačový zošit Manažéra prináša rozhovor s Denisou Minďarovou o tom, že veci sa dajú robiť aj z pozície rozumnej ohľaduplnosti, pozeráme sa bližšie na podnikovú stratégiu a kde sa dopúšťame chýb, Owen Fernandes hovorí o výdrži ako kvalite líderstva, Ivan Košalko pokračuje v seriáli o talentoch, pozeráme na trendy v HR, ako ich ukázal rok 2017, rozoberáme zhubný vplyv ega na podnikové rozhodnutia a ukazujeme, ako sa dá spoľahlivo rozhasiť systém odmeňovania výkonnosti.

Slovo na úvod

Milí čitatelia,

toto je posledné tlačené číslo Manažéra, s ktorým sa ešte stretnete! Od januára 2018 bude Manažér pokračovať v elektronickej podobe na webe: www.casopis-manazer.sk.

Čo to pre Vás znamená?

To, že Manažér bude samostatná webová stránka s článkami. Časť z nich bude verejne prístupná (napr. rubriky Kaleidoskop, Vzory, ktoré inšpirujú, Hovorí sa o tom, Čo Vás zaujalo a Do Vašej knižnice), ostatné rubriky sú označované ako členský obsah a budú voľne prístupné len predplatiteľom („členom“). Články budú pribúdať priebežne a na konci štvrťročného obdobia (marec, jún, september a december) budú zosumarizované do uceleného elektronického „zošita“.

Tím, ktorý robí Manažéra, sa nemení, takže aj nová forma časopisu bude v obvyklej kvalite a s obvyklým záberom.

Ak si chcete časopis znova predplatiť, máte na to na stránke viacero možností. Sú popísané v časti „Členská zóna“. Len tak v skratke: po novom sa predplatné dá hradiť aj cez PayPal s okamžitým prístupom k obsahu, alebo sa hradí ako obvykle, na faktúru. Základné predplatné (členstvo) je na rok a stojí 25 € + DPH. Po dobu predplatného (členstva) majú členovia prístup nielen k štyrom najbližším zošitom, ale aj k starším zošitom od čísla 83 a vybraným článkom z ostatných zošitov.

Zmena oproti minulosti spočíva v tom, že členstvo (predplatné) je viazané vždy na jednu osobu s nickom a presnou e-mailovou adresou. Takže podniky a knižnice, ktoré odoberali jedno číslo a nechávali časopis kolovať, s tým potrebujú rátať.

Predplatiť časopis sa dá od januára 2018. Formuláre na objednávanie predplatného nájdete tiež v Členskej zóne.

Dúfam, že sa v roku 2018 znova stretneme, tentokrát už na stránke www.casopis-manazer.sk.

A keďže toto je posledné tlačené číslo, dovoľte mi, aby som poďakovala našim dlhodobým partnerom, tlačiarni Veda , vydavateľstvo SAV Bratislava a distribútorom Mediaprint-Kapa a Slovenská pošta za ich spoluprácu, podporu a ústretovosť, keď sa všetko dalo a mali sme pocit, že sme vážený zákazník.

Helena Reháková
redakcia Manažéra
ibis partner Slovakia

Z obsahu:

Hovorí sa o tom:
Dokonalá stratégia? Dokonalý mýtus…
Priepasť medzi stratégiou a jej naplnením? Nesústreďujte sa na to, čo pracovníci robia, ale čo si myslia!
Z manažérov sa stanú lídri len zmenou fokusu

Vzory, ktoré inšpirujú:

Denisa Minďarová: Nedosiahnete nadpriemernosť s ľuďmi, čo pracujú, len aby zaplatili účty

 

Keď s ňou hovoríte o procesoch a výsledkoch, opiera sa o dáta, analýzy a štatistiky; keď s ňou hovoríte o cieľoch a náplni, opiera sa o víziu a silnú orientáciu na úžitok – a napriek tomu nikdy nezabudla byť ľudská.

Líderstvo:
Výdrž – podstatná črta líderstva

Byť lídrom nie je ťažké, ale ani vyslovene ľahké. Viesť iných a uspieť si vyžaduje silné odhodlanie a sústavné a cielené nasadzovanie základných líderských čŕt a princípov, hovorí v svojej rubrike poradca a kouč Owen Fernandes.

Od talentov k silným stránkam:
Konkurenčnú výhodu tvorí kvalita vzťahov, nie ľudí

Sme svedkami toho, že odchod do dôchodku sa neustále posúva k vyššiemu veku. Už onedlho budeme svedkami toho, že na pracoviskách nebude výnimkou stret až piatich generácií. Poradca a kouč Ivan Košalko ukazuje, že téma medziľudských vzťahov nebola nikdy dôležitejšia ako práve teraz.

Vedieme k výkonnosti: 
Ako vyťažiť čo najviac z vašich talentov

Motivujeme, inšpirujeme a ovplyvňujeme: 
Motivácia pracovníkov: dopúšťate sa reifikačnej chyby?

Dosahujeme ciele: 
Ako z pracovníkov urobiť samoriadenú pracovnú silu?

Zlepšujeme:
3 overené praktiky, ako sa zbaviť medziútvarových bariér

HR inšpirátor:
Trendy v riadení ľudského kapitálu, ako ich ukázal rok 2017

Efektívne nasadzovanie ľudského kapitálu je ústredný prvok každého podnikateľského úspechu. Líderstvo bude potrebovať vylepšiť svoje interdisciplinárne zručnosti, ak má využiť akýkoľvek trend, čo sa v odvetví udeje, hovorí Ken Moore.

Z praxe:
Angažovanosť nie je vždy len o peniazoch

Štúdia Gallupu ukazuje, že podniky s angažovanými zamestnancami majú o 147% vyššie zisky na akciu. Zaangažovanosť má pozitívny dopad aj na iné premenné v biznise – znižuje úrazovosť  a poruchovosť . Podľa štúdie však až 46% pracovníkov hovorí, že by zvažovali prácu s terajšou výškou platu alebo aj za menej peňazí. Ale keď teda peniaze nie sú všetko, čo je potom pre pracovníkov dôležité?

Pod lupou:
Ako spoľahlivo urobiť odmeňovací systém nemotivujúcim

Ivan Burger provokačnou formou dokladá, prečo má odmeňovací systém podniku motivovať k výkonnosti, prečo má byť vnútorne vnímaný ako spravodlivý a navonok ako konkurencieschopný.

Tipy, triky, techniky:
Keď veci nevyšli, ale my nevieme nájsť dôvod

Do Vašej knižnice:
Pracovisko plné individuálnych záujmov

Kútik pre osobnosť:
Nesprávny motív pre rozhodnutia: ego a jeho pasce

Impressum:
Manažér.
Štvrťročník pre rozvoj riadiacich pracovníkov. Ročník dvadsiaty druhý. Zošit 87. Dátum vydania: december 2017. Uzávierka čísla: 20. 11. 2017.

ISSN 1335-1729, EV 614/08.

Vydáva: ibis partner Slovakia s.r.o. (IČO 36 784 893), http://www.ibispartner.sk.

Redakcia: Helena Reháková. Adresa redakcie: ibis partner Slovakia s.r.o., Bradáčova 7, 851 02 Bratislava, tel.: (02) 6453 7531, e-mail: manazer@ibispartner.sk.

Inzercia/propagácia/ponuky spolupráce: Ivan Burger, e-mail: trening@ibispartner.sk.

Rukopisy neprešli jazykovou kontrolou. Za príspevok zodpovedá autor. Články označené logom firmy sú platená reklama.

Uzávierka najbližšieho čísla: 15.3. 2018.

Zdroje použité v tomto čísle: Business Insider, Forbes, Harvard Business Review, Chaco Canyon Consulting, Leader Snips, Leadership Excellence Essentials, Selling Power, Workforce Management Excellence.

 9,754 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.