Motivácia nie je o cukre a biči

Motivujte svoj tím tým, že im ukážete, čo motivuje vás.

Ako manažéri sa hodne zamýšľate nad tým, ako motivovať pracovníkov tak, aby svoju prácu robili čo najlepšie. Ale ruku na srdce – ako často sa zamýšľate nad tým, čo motivuje vás? Prečo by ste mali ísť denne do roboty radi?

Zastavte sa na okamih, ponorte sa do svojho vnútra a zistite, aké pocity spájate so svojou prácou. Kedy ste hrdí na to, že vediete práve svoj tím? Ktoré aspekty svojej riadiacej pozície máte najradšej? Ako dokážete zvýšiť svoje nadšenie pre svoju riadiacu prácu?

Vaši podriadení rýchlo zistia, kedy vás práca baví a idete na 100%, takže len čo vaše nasadenie poklesne, pravdepodobne poklesne aj to ich. Preto potrebujete obnoviť v sebe radosť z toho, čo robíte, a zdieľať ju s nimi. Podriadení majú tendenciu napodobňovať prístup svojho šéfa. Keď uvidia, že v práci vidíte zmysel, začnú v nej hľadať zmysel pre seba aj oni. Keď uvidia, že sami máte to správanie, ktoré očakávate od nich, bez veľkého reptania vás napodobnia.

Hovorí sa tomu “strhnúť príkladom” a je to najlepší spôsob, ako motivovať svojich ľudí k nasadeniu, výkonnosti a samostatnosti.

 1,234 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.