Motivujte pracovníkov k vyššiemu nasadeniu

To, na čo sa pracovníci obvykle sťažujú, je, že ich nadriadený akoby nevidel ich dobré výsledky a ozýva sa len vtedy, keď niečo pokazia. Tým sa lídri stavajú do roly niekoho, kto stojí mimo svojho tímu – a nad ním.

Ak sa tejto pasci chcete vyhnúť, potrebujete si začať aktívne budovať pocit spolupatričnosti k tímu. To začína tým, že svojim ľuďom začnete dávať najavo svoje uznanie a ocenenie:

  • Registrujte jedinečný prínos každého jedného. Povedzte im niečo, čo je dostatočne špecifické, napr. “Vážim si spôsob, akým dokážeš vzbudiť aj u iných oddelení ochotu a záujem pomôcť nám dosiahnuť naše ciele.”
  • Ďakujte pracovníkom osobne a verejne. Dennodenne svojich ľudí stretávate – na parkovisku, na chodbe, vo výťahu. Všetko toto sú príležitosti, kedy im môžete za niečo poďakovať alebo ich pochváliť. Rovnako dobrú prácu odvedie aj mail “ďakujem” alebo uznanlivé slovo na porade.
  • Pýtajte sa ľudí, čo si o veciach myslia. Padne im dobre, že niekto stojí o ich názor – je to prejav osobného rešpektu. Každý rád prispieva, keď má pocit, že môže veci ovplyvňovať. Pýtajte sa svojich ľudí, čo by videli na zlepšenie alebo kde cítia hlavné problémy. Okrem toho, že im to padne dobre a namotivuje ich to, učí ich to aj uvažovať o veciach a preberať za ne zodpovednosť.

 4,983 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.