Nájdite správny tón pri hodnotiacom rozhovore

Hodnotenie výkonnosti patrí k najnáročnejším úlohám manažéra, pretože sa pri ňom ľahko skĺzne do prílišnej pozitivity alebo prílišnej negativity. Niekedy z rozhovoru odíde ledva použiteľný pracovník s pocitom, že všetko je v poriadku a nebodaj si môže nárokovať zvýšenie platu a inokedy zas váš ťahúň si môže po rozhovore myslieť, že vo vašich očiach celkom prepadol.

Preto je dôležité trafiť ten správny tón. Už vopred sa rozhodnite, čo presne chcete u pracovníka dosiahnuť. Ako sa má cítiť pri odchode? Potom starostlivo zlaďte tón hlasu, výraz tváre, reč tela a emócie, aby ste to dosiahli. Nedovoľte, aby sa vaše vnútorné napätie prenieslo do signálov, ktoré vysielate. Ak očakávate, že hodnotiaci rozhovor bude náročný, prehrajte si ho vopred s nejakým dobrovoľníkom, aby ste zistili, či používate vhodný tón a vhodné slová a či ste pripravení zvládnuť aj extrémne reakcie svojho podriadeného.

 3,233 total views,  4 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.