Networking nemusí byť neohrabaný

Networkingové akcie bývajú veľmi nepríjemná, trápna záležitosť, ale patria k nevyhnutnému zlu. Koniec-koncov, stále platí, že viac ako to, čo vieš, zaváži to, koho poznáš.

Tieto štyri tipy nám networking trochu uľahčia:

  1. Nehovorte o práci. Znie to ako celkom pomýlená rada, pretože veď cieľom networkingu je nadväzovať nové pracovné kontakty, nie? A hoci je to tak, networking je oveľa produktívnejší, ak sa vám podarí vybudovať si k partnerovi skutočný, trvalý vzťah, nie len sústavne rozmýšľať, kto môže pre vás čo urobiť. Ak náš partner nebude mať pocit, že nám je dobrý len ako prostriedok k cieľu, omnoho ochotnejšie nám pomôže.
  2. Príďte s niekým známym. Človek sa oveľa jednoduchšie socializuje, ak nie je osamelý. Na druhej strane, treba dať pozor, aby ste celý čas netrávili len rozhovorom so svojím známym, pretože networking je tu na nadväzovanie nových kontaktov a spoznávanie nových ľudí.
  3. Pýtajte sa. Niekedy sa rozhovor zasekne a nastane trápne ticho. Otázky ho rýchlo preklenú. Pýtajte sa na niečo zo života svojho partnera, na jeho názor alebo postreh, nech je zasa o čom hovoriť.
  4. Majte pripravených pár viet o tom, kto ste a čo robíte. Keď začneme hovoriť o sebe, máme tendenciu uletieť a zahĺbiť sa do detailov. Tomu sa vyhneme, ak máme nachystanú „výťahovú reč“ – pár viet preslovu, kde náhodnému spolucestujúcemu medzi dvoma poschodiami vo výťahu vysvetlíme, kto sme a čo robíme. Ak to zaujme, môže sa partner pýtať ďalej. Nemusí hneď na prvý raz poznať všetky intímnosti vášho života a biznisu.

 3,052 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.