Paradox rýchlych výhier

Noví lídri vedia, že potrebujú okamžite ukázať, že sú „chlapi na správnom mieste“ (alebo dámy). Ale tým, že sa sústreďujú na rýchle výsledky, často padnú do pascí, ktoré ich oberajú o úspech.

Typické chyby, ktoré nováčikovia v manažmente robievajú, bývajú:

  • príliš sa sústreďujú na drobnosti
  • reagujú negatívne na kritiku
  • zastrašujú iných
  • príliš rýchlo robia rozhodnutia o tom, ako niečo čo najlepšie urobiť
  • mikromanažujú pracovníkov.

Nová supervízorka jedného call-centra napríklad začala mikromanažovať svojich pracovníkov, pretože si zaumienila, že zlepší ich počty hovorov, kedy na prvýkrát dokázali vyriešiť zákazníkov problém. Jej prístup v nich však vyvolal pocit nedocenenosti a neslobody. V priebehu piatich mesiacov sa ich úspešnosť zhoršila o plných 15%.

Ak sa chcete týmto typickým chybám vyhnúť, dajte si pozor, aby ste nezadupávali ostatných v snahe dokázať, že ste „správny chlap“. Sústreďte sa skôr na rýchle výsledky, z ktorých sa môže tešiť celý kolektív: merateľné výkonnostné pokroky (napr. zníženie nákladov, zvýšenie obratov), ku ktorým vaši podriadení môžu podstatne prispieť.

Rýchle kolektívne výsledky prinášajú prospech podniku a súčasne využívajú a rozvíjajú potenciál vašich ľudí. Okrem toho pomáhajú vašej kariére – lídri, ktorí sa o ne postarajú, v 60% prípadov majú rýchlejšiu kariéru!

 3,614 total views,  9 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.