Pracovisko plné individuálnych záujmov

Rick Brenner:
303 Secrets of Workplace Politics
elektronická kniha
Veľkosť súboru: 1.4 MB (formát Adobe Acrobat))
Veľkosť: 49 strán
ISBN: 978-1-938932-05-2

 

Už sa vám stalo, že ste sa niekomu zdôverili s nejakým pozorovaním – a vrátilo sa vám od nadriadeného ako pokarhanie? Alebo že si niekto privlastnil výsledky vašej práce alebo nasadenia? Alebo vám nedáva načas podklady, aby ste pred šéfom vyzerali ako babrák? Ak áno, tak vitajte v svete politikárčenia a žabomyších šarvátok.

Niekedy sa nám podarí zapliesť do politických hier na pracovisku bez toho, aby sme čo len tušili, aké všelijaké motívy a pohnútky majú ľudia okolo nás. Niektorí ľudia majú na politikárčenie azda vrodený talent… alebo nemajú svedomie. Ale čo môže urobiť ten zvyšok z nás, ak chce bez problémov fungovať? Odpoveď je jednoduchá: môžeme sa to naučiť.

Zručnosť ovládania organizačnej politiky a jej ťahov pomáha pracovníkom, ktorí musia súťažiť s inými o zdroje. Rovnako pomáha aj pri riadení projektov: každý, kto chce obnoviť alebo znova naštartovať pozastavený projekt, čoskoro zistí, že politická zručnosť je životne dôležitý faktor úspechu.

Kniha Ricka Brennera 303 tajomstiev politických ťahov na pracovisku ukazuje, čo sa skrýva za niektorými prejavmi a ako prežiť a prosperovať na pracovisku plnom individuálnych záujmov. Formou krátkych, úderných hesiel nás učí, ako sa postaviť k veciam okolo nás, aby sme sa nedostali do problémov.

Ako to vyzerá? Tu je pár ukážok:

Kredit za prácu sa nekradne

Ukradnúť niekomu vavríny je známka nízkeho, neinteligentného človeka. Možno sa tvári nadradene, ale to je pravdepodobne len ilúzia.

Prijímaj zmenu

Zmena vytvára turbulencie a turbulencie vytvárajú príležitosti. Stabilita je pre tých, ktorí chcú hrať defenzívne – ale v dnešnom prostredí “obrana” nie je to miesto, kde by si chcel byť.

Buď vtipný vtedy, keď chceš

Humor dokáže zmeniť konfrontáciu na spoluprácu. A nie si od prírody humorný, môžeš sa to naučiť; ak máš v sebe humornú žilku, daj si pozor na to, aby si tento svoj talent využíval len cielene a v správnych okamihoch.

Uvedom si, že politické hry na pracovisku nie sú hra

Niekedy hovoríme o tom, že “hráme hru”, ale predpokladať o politikárčení na pracovisku, že je to len hra, je sebadeštruktívne. Politika nie je hra.

Výhodou Ricka Brennera je, že v sebe spája myseľ inžiniera s intuíciou psychológa. Jeho rady sú krátke, výstižné a nohami pevne na zemi, preto sú adoptovateľné aj pre technicky orientovaných pracovníkov.

 

 3,630 total views,  2 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.