Presuňte pozornosť zo seba na svoje publikum

Thomas Hayes je vizionár, autor a motivačný spíker. Má svojmu publiku čo rozprávať – ako malý chlapec prišiel o nohu a toto nešťastie v ňom vybudilo železnú vôľu. Ale keď má hovoriť pred ľuďmi, tiež cíti svoje nervy.

Tu je od neho pár tipov, ako sa sústrediť na daný okamih a byť v priamom kontakte s publikom:

Aký je pre vás najlepší spôsob, ako dostať svoju nervozitu pod kontrolu?

Keď čakám, sústreďujem sa na daný okamih. Pozorujem, čo sa deje. Sledujem osvetlenie. Vnímam, ako funguje ozvučenie. Sledujem publikum a zisťujem, kde je jeho pozornosť – na nich samých alebo na jedle? Niečo ich zamestnáva? Všetku pozornosť odvraciam od seba a upriamujem navonok.

V čom spočíva tajomstvo schopnosti sústrediť sa na publikum?

V úmysle. Keď sa rozhodnem, že chcem publiku niečo dať, mám všetku moc. Ak ste prezentátor a vaším úmyslom je niečo dostať, potom sa snažíte niečo pre seba vydolovať. Svoju moc ste odovzdali publiku. Keď niekedy pozerám súťaže budúcich komikov, vnímam, ako vždy myslia na seba. Sústreďujú sa na získavanie smiechu a potlesku. Musia sa naučiť presunúť pozornosť z prijímania na dávanie.

Ak sa chcete skutočne vyladiť na publikum, presuňte svoju pozornosť zo seba na nich.

 3,924 total views,  12 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.