Pružné pracovisko – pre väčšinu len mýtus

Pružné pracovné podmienky sú niečo, po čom túži čoraz viac ľudí. Najnovší prieskum Sloan Center on Aging & Work na Bostonskej univerzite medzi 545 americkými zamestnávateľmi však ukazuje, že pre väčšinu z nich je pružné pracovisko len zbožné želanie. Tie firmy, ktoré ponúkajú pružné pracovné podmienky, ich väčšinou obmedzujú len na zopár možností.

Väčšina „pružných podmienok“ sa koncentruje na to, že si pracovníci môžu zvoliť miesto, kde budú prácu vykonávať, a čas, kedy budú reportovať. Zníženie pracovnej záťaže alebo dočasné uvoľnenie z práce sem obvykle už nepatria. Navyše tieto pružné pracovné podmienky sa považujú za výnimku a nie sú prístupné pre všetkých pracovníkov firmy.

Bostonská štúdia ukazuje, že len jeden podnik z piatich poskytuje viac ako jednu možnosť prispôsobenia pracovných podmienok nezávisle od toho, že rôzni pracovníci potrebujú rôzne prístupy.

 1,198 total views,  1 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.