Špecialista pre rozvoj ľudských zdrojov

Akreditovaný celoročný kurz Špecialista pre rozvoj ľudských zdrojov je určený pre členov HR oddelení a je výbornou prípravou pre prácu na tomto úseku.

Ciele a obsah kurzu

HR úseky podnikov majú zameranie rôznej šírky, ale pre budovanie podniku je najdôležitejšia tá časť, ktorá sa zaoberá výberom, rozmiestňovaním, vzdelávaním, motiváciou a hodnotením zamestnancov. Práve toto je fokus kurzu, ktorý prebieha každoročne od októbra do júna.

Obsahom sú také témy, ako podpora podnikovej stratégie HR nástrojmi, budovanie podnikovej kultúry, procesné riadenie personálnych činností, rozvoj ľudských zdrojov metódami zo širokého spektra, hodnotenie individuálneho potenciálu a motivácie ľudí, efektívna pracovná komunikácia, riadenie vzdelávacích projektov, riadenie výkonnosti zamestnancov, riadenie zmien a tiež praktický tréning vedenia rôznych typov personálnych rozhovorov.

Kurz končí spracovaním a prezentáciou záverečného projektu na tému, ktorú si účastníci prinesú z vlastného podniku. Absolventi kurzu získajú osvedčenie o úspešnom ukončení kurzu s okrúhlou pečiatkou. O priebehu a ukončení lanského kurzu sme písali v minulom čísle časopisu Manažér č. 61 (jún 2011).

Tradícia a preferencie

Prvý beh kurzu sme otvorili v roku 1996 a jeho obsah každoročne upravujeme podľa vývoja potrieb v podnikoch. Napríklad za posledný rok sme zaznamenali vysoký nárast záujmu o tému riadenia výkonnosti cez dobre nastavený systém KPI spojený s odmeňovaním.

Je pochopiteľné, že podnikové ciele sa v súčasnosti transportujú do práce HR úsekov práve touto témou. Preto workshopy a prípadové štúdie nastavenia KPI pre rôzne pracovné pozície zožali v kurze veľký záujem.

Ďalšou záujmovou témou boli pre účastníkov typológie, ktoré pri recruitingu umožňujú rozpoznať nielen silné a slabé stránky vzhľadom na určitý typ práce, ale aj individuálne motivátory kandidátov na konkrétne pozície.

Spokojní účastníci

Kurz má veľmi dobrú odozvu a tu je niekoľko hodnotení účastníkov, ktorí sa o kurze vyjadrili pri ukončení v júni:

  • Denisa Ondrušková, Semikron, s.r.o.: „Priam ma fascinuje business vnímanie HR vecí. Zaujalo ma prepojenie biznisu s HR a možnosť prispieť prostredníctvom jednotlivých HR oblastí k dosahovaniu podnikových cieľov. Konečne viem racionálne argumentovať potrebu HR v podniku a prínos.”
  • Zuzana Kossuthová, Liptovská mliekáreň, a.s: „Pomohli mi témy Rozvoj ľudských zdrojov a riadenie zmien, Podnikový motivačný systém a individuálne motivátory, ako aj Riadenie výkonnosti prostredníctvom KPI – práve toto sú oblasti, ktoré by v našej firme potrebovali zmenu či rozvoj.”
  • Zuzana Bobuľová, Rudos Ružomberok, s.r.o.: „Výborná atmosféra, výborný prednášateľ, celistvé informácie v problematike ľudských zdrojov a praktické aktivity počas kurzu.” Info pre najbližší kurz: www.ibispartner.sk/sk/obsah-kurzu . Zápis účastníkov prebieha v septembri 2011.

 5,737 total views,  4 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.