Tí najlepší manažéri môžu byť tí najnudnejší

Dokonalý manažér by bol absolútne predvídateľný, svoje rozhodovanie by opieral o dáta, fakty a dôkazy a poskytoval by priebežne spätnú väzbu. Inými slovami – bol by absolútne nudný.

Pri prerábke firemnej stránky www.ibispartner.sk sme úplne zrušili Čitáreň, v ktorej okrem vybraných článkov z Manažéra bolo aj množstvo článkov, ktoré vyšli v našich niekdajších newsletteroch SuperTip a Prezentačné tipy. Keďže niektoré z nich obsahujú ešte aj dnes užitočné informácie a tipy, budeme ich každý piatok v tejto rubrike pravidelne zaraďovať do databázy starších článkov.

Dnešný článok je z blogu zo 6. júla 2016.

Ale “nudnosť” nepatrí k tým vlastnostiam, podľa ktorých si podniky svojich manažérov vyberajú… Hľadajú skôr žiarivú osobnosť, vízie a silnú sebadôveru – nezávisle od toho, či sa tieto vlastnosti premieňajú na skutočnú kompetentnosť a výkonnosť.

Oveľa lepšie je vyberať manažérov podľa toho, nakoľko dokážu podporiť podnik pri realizovaní jeho vízie a nakoľko dokážu svojich ľudí udržať motivovaných a v plnom nasadení. Miesto cenenia si charizmy a bezohľadnej odvahy je lepšie vyberať manažérov, čo sú dobrí v riešení problémov.

Emocionálna inteligencia pomáha manažérom zachovať si chladnú hlavu a rozhľad i v ťažkých chvíľkach a umožňuje im veľmi cielene sa nastavovať na ich podriadených a pomáhať im dosahovať úspechy.

A ďalšia veľmi vhodná vlastnosť je integrita. Vyberajte si ľudí, ktorí ju predviedli.  Existuje totiž priveľa štúdií spomínajúcich mentálne brilantných, ale morálne podvyživených manažérov – a ani jeden z nich svojmu podniku nepomohol. Ľudia totiž potrebujú šéfa, ku ktorému môžu vzhliadať a ktorému môžu dôverovať.

Podľa Tomasa Chamorro-Premuzica: The Best Managers Are Boring Managers

 3,179 total views,  1 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.