Train the Coach: Methoden – Cvičenia a skripty pre profesionálny rozvoj koučov

Bernd Schmid a Oliver König

Train the Coach: Methoden

Übungen und Interventionen für die professionelle Weiterbildung von Coachs, Teamcoachs, Change-Agents, Organisationsentwicklern und Führungskräften

managerSeminare Verlags GmbH (2014)

Kniha pre praktizujúcich koučov obsahuje nesmierne množstvo cvičení, spracovaných „americkým“ štýlom, hotových na použitie. Je rozdelená na šesť častí:

  1. Kouč sa učí postupy v koučingu
  2. Kouč sa učí reflektovať a riadiť procesy
  3. Cvičenia pre koučov vo výuke – rôzne typy poradenstva od kolegov
  4. Príbehy a hlavné témy koučingu
  5. Podpora pre profesionálny a osobnostný rast koučov
  6. Naštartovanie procesov učenia sa v tréningu koučov

Každá časť má svoj úvod a viaceré cvičenia popísané tak, že pre skúsenejšieho kouča je veľmi jednoduché použiť ich.

Bernd Schmid a Oliver König

Train the Coach: Methoden

Übungen und Interventionen für die professionelle Weiterbildung von Coachs, Teamcoachs, Change-Agents, Organisationsentwicklern und Führungskräften

managerSeminare Verlags GmbH (2014)

Pestrá zmes známych a uznávaných autorov poskytuje tipy zo svojej profesionálnej praxe a rozvíja ďalej známe alebo aj celkom nové metódy kvalifikácie ľudí, ktorí profesionálne sprevádzajú iných procesmi ich osobnej premeny. K tomu patria aj témy ako systemické a cirkulárne otázky, ale aj spôsoby, ako zvýšiť motiváciu klienta, čo je vhodné predovšetkým pre prípady vzťahového trojuholníka.

Okrem základných zručností sa pozornosť venuje aj riadeniu procesov alebo poradenstvu zo strany kolegov. Niektoré veci sú už známe (napr. reflecting team), iné sú inovatívne (napr. poradenský trh). Hovorí sa o podstatných črtách kouča a o jeho vyprofilovaní – od sebaobrazu cez marketing až po vypracovanie portfolia.

Kniha má dobrú vnútornú štruktúru – hneď na začiatku je rýchly prehľad všetkých cvičení podľa skupín „začiatočníci“ a „pokročilí“. Každá metóda obsahuje navrhované použitie, predpokladanú dĺžku, krátky popis, zdôvodnenie potreby, potom podrobný popis a odporúčanú literatúru. Pracovné listy sú k dispozícii v elektronickej podobe ako downloady.

 3,987 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.