Tri horúce témy pre rok 2014

Rita Gunther McGrath, autorka knihy The End of Competitive Advantage, v interview pre Booz & Company hovorila o troch najväčších výzvach, s ktorými budú podniky v roku 2014 zápasiť:

„Tá vec, ktorá ich podľa mňa trápi najviac, je otázka, či majú tie správne talenty na tom správnom mieste. To je čosi, čo od podnikov počúvam skutočne často: „neviem si zohnať ľudí, ktorých potrebujem“ alebo „máme problém dostať do podniku tých správnych odborníkov s potrebnými zručnosťami“, „nemá dostatok lídrov, ktorí by viedli moje rozvojové projekty“. A to vedie k druhej veci, ktorou je celá oblasť inovácie a rastu. Firmy sa veľmi, veľmi starostia nad tým, ako budú rásť. Moje vlastné výskumy ukazujú, že tých firiem, ktoré dokážu úspešne rásť po dlhú dobu, je len malá menšina. Opiera sa to o skutočnosť, že podniky majú problém inovovať. Nevedia, ako to robiť, nemajú pre to vytvorené systematické procesy a keď sa im to aj podarí, je to skôr náhodný úspech a nevedia ho zopakovať. Tretia oblasť je otázka, ktorá trápi mnohé firmy: „ako viem, že mám ten správny pohľad na svoje operatívne procesy?“ Firmy sú dnes už multinárodné a manažéri potrebujú mať dôveru v to, že vedia odhadnúť, čo sa deje napríklad v Európe – dostatočne včas na to, aby sa dali robiť rýchlejšie a kompetentnejšie rozhodnutia.“

 8,734 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.