Tri oblasti, ktoré z nás robia lídra

V svojej knihe Being the Boss hovoria Linda A. Hillová a Kent Lineback, že stať sa efektívnym manažérom je strastiplná cesta pokusov, omylov a nových pokusov, ktoré vedú k postupným vhľadom a porozumeniu.

Pri prerábke firemnej stránky www.ibispartner.sk sme úplne zrušili Čitáreň, v ktorej okrem vybraných článkov z Manažéra bolo aj množstvo článkov, ktoré vyšli v našich niekdajších newsletteroch SuperTip a Prezentačné tipy. Keďže niektoré z nich obsahujú ešte aj dnes užitočné informácie a tipy, budeme ich každý piatok v tejto rubrike pravidelne zaraďovať do databázy starších článkov.

Dnešný článok je z blogu zo 17. 4. 2013.

Mnoho manažérov sa na tejto ceste stratí – buď ju nikdy nedokončia, alebo sa z nich stanú nepríjemní šéfovia.

Ak sa tomuto osudu chceme vyhnúť, potrebujeme zvládnuť tri podstatné oblasti:

  • Naučiť sa riadiť seba samých. Manažment nie je o tom, že sa naučíme sami robiť všetko. Je o tom, že sa naučíme veci dosahovať prostredníctvom iných.
  • Naučiť sa riadiť sieť. Potrebujeme porozumieť tomu, ako sa v našej organizácii vytvára moc a vplyv, a potrebujeme si vytvoriť sieť vzájomne výhodných vzťahov, ktoré nám pomôžu orientovať sa v komplexnom politickom prostredí našej organizácie.
  • Naučiť sa riadiť tím. Potrebujeme zvládnuť umenie, ako z našich jedincov a individualít vytvoriť vysokovýkonný, dobre fungujúci a samozodpovedný tím.

 

 5,992 total views,  1 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.