Urýchlené profesionálne vyzrievanie

Pokiaľ máte ambície presadiť sa vo vrcholovom manažmente, samotné vysokoškolské štúdium k tomuto kariérnemu posunu už nestačí, hovorí Cambridge Business School v ČR a SR. Ašpiranti na dobre platené manažérske miesta potrebujú disponovať nielen teoretickými poznatkami, ale aj skúsenosťami. Jeden zo spôsobov, ako urýchliť profesionálne vyzrievanie manažéra, je aj štúdium MBA (Master of Business Administration).

Štúdium MBA je na rozdiel od klasického vysokoškolského štúdia, zamerané predovšetkým na prax. Umožňuje nahliadnuť do problémov a strategických rozhodnutí v širšom uhle pohľadu. Takáto schopnosť manažéra je do budúcnosti pre konkrétnu organizáciu kľúčová.

Štatisticky je preukázané, že manažéri s titulom MBA majú všeobecne vyššiu mzdu a lepšie profesijné postavenie vo firmách. Rozdiel vo mzde môže byť v niektorých prípadoch dokonca až trojnásobný. Nezáleží na tom, v akom odbore sa pohybujete, ponuka programov MBA je v skutočnosti široká a pokrýva celé spektrum manažérskych činností.

 3,542 total views,  15 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.