Videolekcia: typológia DISC a štyri hlavné typy

Pri prerábke firemnej stránky www.ibispartner.sk sme úplne zrušili Čitáreň, v ktorej okrem vybraných článkov z Manažéra bolo aj množstvo článkov, ktoré vyšli v našich niekdajších newsletteroch SuperTip a Prezentačné tipy. Keďže niektoré z nich obsahujú ešte aj dnes užitočné informácie a tipy, budeme ich každý piatok v tejto rubrike pravidelne zaraďovať do databázy starších článkov.

Dnešný článok je prenesený z niekdajšieho blogu zo 14. novembra 2012.

Táto videolekcia je vedľajším produktom regionálneho seminára v Leviciach, ktorý usporiadal pre tamojších manažérov Camfil FARR. Ivan Burger tam šiel s prezentáciou typológie DISC a ako ju využiť pre výber spolupracovníkov do manažmentu. V tejto videolekcii je zachytená časť prezentácie, v ktorej sa popisujú štyri hlavné typy tejto typológie:

  • dosahovač (Dominant)
  • ovplyvňovač (Influencer)
  • kolektívny (Steady)
  • metodický (Compliant).

My typológiu DISC učievame manažérov rôznych úrovní, aby vedeli cielene nasadzovať, rozvíjať a motivovať svojich ľudí – a to aj vedy, ak nie sú práve výborní znalci ľudí. Takisto ju používame pri ohodnocovaní kandidátov na pracovné pozície, ktoré robievame pre našich klientov, pretože umožňuje predvídať, ako sa daný človek bude správať v rôznych pracovných situáciách.

Možno typológiu DISC poznáte pod iným názvom – ako “farebnú typológiu” (červený, žltý, zelený a modrý typ) a veľmi podobná je aj typológia HDI (Hirn-Dominanz-Instrument).

 

 56,352 total views,  2 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.