Vieš, koľko tam zarobíš?

Marek Hrušovský, HR Manager, Publicitas AG:
Vieš, koľko tam zarobíš?

Táto otázka je istotne jednou z prvých, na ktorú sa kandidát vnútorne pýta seba samého pri prehliadaní si pracovných ponúk. Okrem zaujímavej pracovnej náplne, nových pracovných výziev a kariérnych možností chce predsa každý za svoju prácu aj primeranú odmenu! My sme sa rozhodli na tuto otázku odpovedať ihneď – rozhodli sme sa uvádzať minimálnu nástupnú mzdu v našej spoločnosti. Takéto niečo je bežné skôr na západe – tam uvidíte v každom inzeráte plánovaný ročný príjem na danej pozícii. U nás zatiaľ rarita. Na najväčšom pracovnom portáli takéto info uvádzajú skôr spoločnosti vyhľadávajúce nižšie kvalifikované pozície. Ak chcete zistiť aspoň približne mzdu na určitej pozícii, musíte siahnuť po štatistických údajoch, ktoré sú veľmi neurčité, alebo využiť online prieskumy, ktoré sú nespoľahlivé, lebo v nich respondent väčšinou uvádzajú svoje želania, nie reálne čísla. Takže sa zdá, že najskôr sa túto informáciu kandidát dozvie na konci osobného pohovoru. Ale to ho tam najprv musia pozvať. Suma sumárum: je tu až príliš veľa prekážok, aby sa dopracoval k jednému číslu.

Súčasťou našej firemnej filozofie je odlíšiť sa od ostatných spoločností – zaujať nielen portfóliom služieb, ktoré ponúkame, ale využiť na to všetky možnosti, ktoré vyhodnotíme ako vhodné.

Po internej analýze sme sa s vedením spoločnosti zhodli na tom, že chceme byť priekopníkmi v tomto smere a zverejňovať ponúkanú mzdu na všetkých našich pozíciách. Začíname s pozíciami administratívnych referentov a účtovníkov. Samozrejme, sme si vedomí rôznych komplikácií a otáznikov, ktoré toto rozhodnutie môže priniesť, ale stojí nám za to vyskúšať to. Minimálne už len preto, aby sme zaujali kandidátov. Sme zvedaví, či táto nová pridaná hodnota inzerátov zvýši aj počet reakcií kandidátov.

A čo vy? Idete do toho tiež? Alebo to považujete za príliš riskantné, príliš odvážne – alebo si klepete na čelo s otázkou, kam sme dali rozum, keď sme sa takto rozhodli? Boj o vhodných kandidátov sa vyostruje nie každým rokom ani každý mesiacom, ale každým krokom, ktorý urobíte bližšie ku kandidátovi. A my chceme byť tak blízko, ako sa len dá.

 3,913 total views,  10 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.