Víťazi národnej súťaže HR Gold 2013

Jubilejný ročník súťaže

Národná súťaž HR Gold každoročne oceňuje v dvoch kategóriách osobnosť roka a najlepšie personálne projekty, ktoré svojimi výsledkami, praktikami, postupmi a prístupom predstavujú hodnotu, ale aj výzvy pre profesionálov z oblasti HR.

Od roku 1998, keď sme ako dve organizácie spoločne Cenu vyštartovali, je toto už pätnásty ročník súťaže a teší sa stále väčšej pozornosti. Napĺňame tak zmysel súťaže – prinášať pre celú HR komunitu inšpiráciu v prístupoch, metódach, nástrojoch a v inováciách na poli personálneho manažmentu.

Súťažiaci

Súťaž HR Gold má dve kategórie – Osobnosť roka a Projekt roka. V kategórii osobností personálneho manažmentu oceňujeme mimoriadne osobnosti, ktorých výsledky, osobný prístup, líderské vedenie tímu a iniciované projekty môžu byť inšpirujúcim príkladom pre nasledovníkov.

V kategórii personálnych projektov vyhľadávame efektívne metódy, úspešné praktiky a postupy uplatnené v personálnom manažmente – také, ktoré priniesli mimoriadne výsledky HR-tímov a sú použiteľné aj v iných podnikoch a organizáciách.

V tomto roku sme do súťaže dostali tri návrhy na osobnosť roka a jedenásť návrhov na projekt roka. Spektrum projektov bolo veľmi široké – štyri projekty zamerané na prípravu absolventov a mladých zamestnancov, dva projekty k riadeniu personálnych nákladov, dva projekty z oblasti ovplyvňovania podnikovej kultúry, dva projekty týkajúce sa vzdelávania zamestnancov, projekt telepráce v IT firme a projekt štandardizácie pracovných pozícií. Nikdy v histórii sme nemali viac súťažných návrhov, ako v tomto ročníku súťaže.

Porota HR Gold 2013

Členovia odbornej poroty sú vyberaní z víťazov minulých ročníkov súťaže a zo skúsených odborníkov.

Predsedom poroty bol Roman Kollár, personálny riaditeľ Heineken Slovensko, a.s., ktorý zastúpil Door Plantengu, generálnu riaditeľku Heineken Slovensko, a.s. a osobnosť roka HR Gold 2012.

Členmi poroty boli: Martina Čulá, personálna manažérka campus Emerson, a.s., Nové Mesto na Váhom, Silvia Jeleníková z Dell Bratislava, vedúca víťazného tímu HR Gold 2012, Katarína Mareková zo ZSE, a.s. Bratislava, vedúca víťazného tímu HR Gold 2012, Tatiana Orglerová, členka predstavenstva Združenia pre riadenie a rozvoj ľudských zdrojov, osobnosť HR Gold 2008 a Ivan Burger, riaditeľ vzdelávacej spoločnosti ibis partner Slovakia, s.r.o.

Víťazi HR Gold 2013

V kategórii Osobnosť personálneho manažmentu HR Gold za rok 2013 získal ocenenie Igor Vida, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tatra banky, a.s., za inovatívny a nasledovaniahodný prístup k budovaniu leadershipu v spoločnosti Tatra banka, a.s. a za osobitný prínos v budovaní inovačnej organizačnej klímy a kultúry v Tatra banke.

V kategórii personálnych projektov HR Gold 2013 zvíťazili:

Jana Palenčárová a kolektív z Československej obchodnej banky, a.s. za projekt Tvrdé čísla podporujú mäkké zručnosti – ČSOB HR Managerial Dashboard. Projekt úspešne navrhol a využil riešenia, ktoré nasmerovali líniový manažment na prevzatie zodpovednosti za riadenie personálnych nákladov.

Jaroslav Šutaj-Eštok a kolektív zo spoločnosti BSH-Drives and Pumps, s.r.o. za projekt Vytvorenie strediska praktického vyučovania – centrum vzdelávania a prípravy. Projekt bol ocenený za podnikateľskú víziu a koncepciu výchovy nových kvalifikovaných zamestnancov pre vlastné potreby aj pre región.

Andrej Winter a kolektív zo spoločnosti Challengest, s.r.o. za projekt Challengest.com – Challenge. Projekt úspešne realizoval nekonvenčný a kreatívny prístup, ako poskytnúť študentom bez praxe možnosť prezentovať svoj pracovný potenciál budúcim zamestnávateľom.

Odovzdanie cien HR Gold 2013

Víťazi Ceny boli vyhlásení na septembrovej TREND-konferencii Personálny manažment 2013 a do HR-dvorany slávy tak pribudli štyria ďalšie ocenenia. Víťazi si odniesli pocit ocenenia svojej práce, veľmi peknú symbolickú plastiku od akademickej sochárky Evy Fišerovej a samozrejme diplom od nás, organizátorov súťaže.

Kedy uvidíme víťazov a čo sa od nich môžeme naučiť?

Cenu HR Gold organizujeme so zámerom, aby sme sprostredkovali inšpiratívne vzory všetkým, ktorí majú ambíciu učiť sa od najlepších a využiť ich prístupy a skúsenosti.

Preto každý rok organizujeme Jarný seminár HR Gold „Inšpirácie od najlepších“, kde víťazi Ceny dostanú priestor na prezentáciu svojich výsledkov, postupov a metód, ktoré použili.

Tešíme sa na spoločné stretnutie v marci 2014, opäť v Slovenskej sporiteľni v Bratislave, na Jarnom seminári HR Gold 2014. Tu bude pre všetkých priestor na otázky, diskusie aj na osobné stretnutie s ocenenými.

Ivan Burger, vzdelávacia spoločnosť ibis partner Slovakia

Martin Čambor, prezident Združenia pre riadenie a rozvoj ľudských zdrojov

 11,694 total views,  4 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.