Winnie Benjamin: Krajina obrovských príležitostí a chytrých ľudí

Vaša krajina ma prijemne prekvapila. Vidím v nej množstvo príležitostí… Napríklad obyvateľstvo na Slovensku je extrémne chytré. Keď som šla prezentovať do IBM, musela som prezentáciu trochu vylepšiť, pretože úroveň bola oveľa vyššia, než som pôvodne predpokladala. Vlastne v porovnaní s ľuďmi, čo učievam v USA, je tu úroveň veľmi vysoká. Možno je to tým, že tu nemáte na všetko nejakého pracovníka alebo službu ako u nás, v USA. Akosi nás to odučilo myslieť – všetko za vás robí niekto iný. Tu ľudia oveľa viac premýšľajú, improvizujú a sú kreatívnejší. Nezaskočí ich nečakaná situácia, pretože sú zvyknutí čeliť nečakaným situáciám. To je vaša veľká devíza.

Aj klienti, s ktorými som sa tu stretla, ma príjemne prekvapili: bola som schopná ponúkať svoje poznatky bez toho, aby ich to zastrašilo. V USA potrebujem byť opatrnejšia. Väčšinou je tam rozdiel medzi poznatkovou úrovňou mňa a mojich klientov, ale tu to bolo úžasné.

Vystupovala som aj pred študentmi a tiež boli oveľa chytrejší, než som očakávala. Trochu sa mi sťažovali, že niet dostatok dobre platených praxí. Upozornila som ich, že tie praxe im nedávajú len peniaze, ale že sa aj učia od podniku, v ktorom nastúpia – že získavajú oveľa viac, pretože odteraz bude v ich životopise svietiť aj názov toho podniku a pôjde s nimi všetko, čo počas praxe odpozorovali. Veď si predstavte, že sa presťahujete do Británie alebo Nemecka a v životopise budete mať, že ste pracovali pre Dell alebo Deloitte alebo IBM!

(Winnie Benjamin navštívila Slovensko vo februári.)

 3,839 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.