Začiatkom roka viac a kvalitnejších uchádzačov o zamestnanie

Podniky, ktoré prijímajú nových pracovníkov začiatkom roka, majú výrazne lepšie šance získať viac a kvalitnejších uchádzačov ako firmy, ktoré naberajú neskôr, dokladá prieskum nemeckých agentúr Index Research a XING E-Recruiting.

Viac prihlášok a vyššia kvalita

Firmy, ktoré naberajú nových pracovníkov začiatkom roka, sú obvykle spokojnejšie tak s počtom, ako aj s kvalitou prihlášok v porovnaní so zvyškom roka. Napríklad 13% firiem v prvom kvartáli získavalo viac než 25 prihlášok na jeden inzerát. V priebehu roka toto číslo klesalo a najnižšie bolo koncom roka, kde ledva dosahovalo 9%.

V pracovnej burze XING E-Recruiting napríklad pozorujú, že ich členovia v januári vyhľadávajú  prácu o 62% častejšie než v zvyšných mesiacoch a klikajú asi 1,5-krát častejšie na rôzne ponuky práce. A takisto, aby sa prispôsobili potenciálnym novým zamestnávateľom, prispôsobujú si v januári oveľa častejšie svoje pracovné profily a až o 72ˇviac členovi signalizuje, že hľadajú prácu.

Kedy výberom prechádza najviac uchádzačov?

V prvých troch kvartáloch výberom prechádza obvykle 59-61% uchádzačov. Najúspešnejší býva mesiac marec, potom úspešnosť obsadenia pracovných miest kvalitnými ľuďmi začína klesať, až v treťom kvartáli poklesne na 59%.

Čas pre novú pracovnú orientáciu

„Začiatok roka je pre mnohých pracovníkov aj obdobím novej pracovnej orientácie a zmeny,”  hovorí Evgeniya Kozachenko, Senior Research Analyst pre Index Research. „Preto bývajú ľudia ochotnejší reagovať na zaujímavé pracovné ponuky.”

 3,869 total views,  3 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.